הפגנה נגד נאור: גם ליהודים יש זכויות

מאות מתושבי דרום תל אביב מפגינים מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון בירושלים במחאה על החלטות בג"ץ המסכלות את גירוש המסתננים.

חזקי ברוך , י"א באלול תשע"ז

תושבי דרום ת"א בהפגנה נגד ביתה של נאור
תושבי דרום ת"א בהפגנה נגד ביתה של נאור
צילום: חזקי ברוך

מאות מפגינים נגד נשיאת ביהמ"ש העליון

מאות מתושבי דרום תל אביב מפגינים הערב (מוצאי שבת) נגד נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור.

ההפגנה נערכת מול ביתה של נאור בשכונת רחביה בירושלים, במחאה על החלטות בג"ץ המסכלות את גירוש המסתננים מישראל.

המפגינים מחזיקים שלטים שעליהם נכתב, בין היתר, "שומרים על ישראל יהודית ודמוקרטית" ו-"גם ליהודים יש זכויות אדם".

המשנה לראש העיר ירושלים דב קלמנוביץ' הגיע לחזק את תושבי דרום ת"א המפגינים מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון, ואמר ''יש לנו כעסים וטענות נגד בג''ץ, הגיע הזמן ששופטי בית המשפט העליון ירדו ממקום שפטם ושגם מרים נאור תרד לשטח. הגיע הזמן שבג''ץ יבין את מצוקות העם היהודי שקודמות למצוקות המסתננים והפלסטינים''.

שפי פז, מראשי מטה המאבק של תושבי דרום תל אביב, אמרה כי מאבק תושבי השכונות יימשך עד לשינוי המיוחל. "הערב ציינו עשר שנים של העדפת זכויות המסתנן על פני זכויות התושב. נגמרו הימים שבהם קיבלנו את דין בג״ץ כגזירה משמים. לא נרפה עד שבג״ץ יבין שהעם הוא הריבון והעם רוצה גירוש''.

פז הדגישה, "אם שופטי בג״ץ חושבים שמקומם של המסתננים אצלנו בבית, אנחנו נבוא אליהם הביתה. לבג״ץ אין יותר חסינות מפני ביקורת. עד היום בג״ץ פסל או סירס כל חוק שהמדינה ניסתה לקדם לשחרור השכונות מהכיבוש האריתראי-סודני. אנחנו אומרים די. אנחנו רוצים בג"ץ ישראלי".טוען....

כזכור, ביום שני האחרון קיבלו שופטי בג"ץ באופן חלקי את הערעור נגד פסילת חוק המסתננים, וקבעו כי המדינה תוכל לגרש מסתננים למדינה שלישית.

יחד עם זאת הודיעו השופטים נאור, יורם דנציגר, חנן מלצר, אסתר חיות ואליקים רובינשטיין, כי מסתננים שלא יסכימו להיות מגורשים למדינה שלישית יוכלו להישאר במעצר לשישים יום בלבד. כמו כן בג"ץ אסר העברה בכפייה למדיניות שלישיות, ובשל כך רק מסתננים שיסכימו לחזור לארצם - יעברו.

נתניהו בדרום תל אביב

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר ביום חמישי בשכונות דרום תל אביב, והבטיח לתושבים לפעול להחזרת המסתננים לאפריקה.

"אנחנו פה במשימה להחזיר את דרום תל אביב לאזרחי ישראל. שמעתי את כל התושבים, מה שאני שומע זה כאב ומצוקה", אמר נתניהו.

ראש הממשלה סייר בדרום תל אביב על רקע פסיקת בג"ץ בנושא המסתננים. הוא הבטיח להקים ועדת שרים לפתרון המצב באזור. ''אנשים מפחדים לצאת מהבית", תיאר.