"ברגע שיש כדורגל בשבת - אוי ואבוי"

הראשון לציון הרב יצחק יוסף במתקפה על הכוונה לאשר משחקי כדורגל בשבת, "אחינו הספרדים, מסכנים, ייכשלו בחילול שבת כזה גדול".

חזקי ברוך , י"ב באלול תשע"ז

הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסף
צילום: אלירן אהרון

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, התייחס אמש (מוצ"ש) בשיעורו בבית כנסת ה'יזדים' בירושלים לכוונה להתיר באמצעות ועדת שרים משחקי כדורגל בשבת באופן רשמי.

‎"מבקשים לתת היתר ׳ראסמי׳ למשחקים, אוי ואבוי, אם יהיה כדורגל בשבת כל המקומות כולם יעשו כדורגל, יבואו אנשים עם מכוניות והספרדים שלנו, שאנחנו דואגים להם, הם אנשים מסורתיים באים להתפלל בית כנסת, תלכו לראשון לציון, תלכו להרצליה ... אני הייתי שם, כמה פעמים שבתות עשיתי שם, וראיתי מה קורה שמה, אנשים לא כל כך דתיים אולי אפילו מחללי שבת, אבל ברגע שיש כדורגל בשבת בהיתר של ועדת שרים - אוי ואבוי", אמר הרב יוסף.

‎"מה יהיה עם הספרדים שלנו?", הוסיף הרב יוסף, "במקום שישבו בשבת וילמדו תורה - אפילו אם לא לומדים תורה אבל לא לעשות חילול שבת ההמוני הזה, שעכשיו זה יהיה בהיתר, זה הרבה יותר חמור שהדבר נעשה בהיתר מאשר שעושים את זה שלא בהיתר".

‎הראשון לציון הוסיף ואמר, "צריכים להתפלל על המנהיגים שלנו שהקדוש ברוך ייתן להם חכמה בינה ודעת שהם יחזרו בתשובה. רבותיי, כולנו חוזרים בתשובה, גם השרים וחברי הכנסת וראש הממשלה, כולם צריכים לחזור בתשובה, כל אחד והעבירות שיש בידו".

‎"אוי ואבוי הדבר הזה שיעשו, זה יותר גרוע רבותיי מהרכבת. כמה עשו רעש על הרכבת שעובדים בשבת, הפועלים שעובדים, לא יודע יהודים, גויים, אבל עשו מזה רעש, נכון? צודקים, ודאי צודקים, זה יותר גרוע. שמה זה רק פועלים, פה זה כל הספרדים שלנו, אחינו הספרדים, מסכנים, ייכשלו בחילול שבת כזה גדול", הדגיש הרב יוסף.