עבור הילדים - גם השמיים הם לא הגבול

במחנה הקיץ המיוחד של עזר מציון נהנו ילדים חולי סרטן וכאלה שמשתקמים מפעילויות רבות. אחד השיאים: מצנחי רחיפה מעל חופי נתניה. צפו

ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ז

הפעילות של עזר מציון בנתניה
הפעילות של עזר מציון בנתניה
צילום: זיו אהרוני ואלוני מור

מחנה הקיץ נערך במחנה אולגה במשך 5 ימים, במחנה השנה השתתפו השנה 650 מטופלים ובני משפחותיהם.

במהלך המחנה התקיימו פעילויות פעילויות לילדים ולמשפחות: קרקס, דוכני יצירה, הופעות אמנים, זמרים, כוכבי סטאנדאפ, לצד פעילויות חוץ- לונה פארק, מצנחי רחיפה בחוף נתניה וביקור במוזיאונים.

מנהלת בית אורנית ד"ר ברכה זיסר אמרה "יש ערך מוסף למחנה בכך שהילד או בן המשפחה האחר יוצאים עם כל בני המשפחה, זה עוזר לליכוד המשפחתי, למרות המחלה הם ביחד. יום כזה של מצנחי רחיפה המטופלים לא יכולים לחוות במקומות אחרים, זה מאוד ייחודי הרבה מאוד כייף, השתחררות ורוגע, כל מה שעוזר להם לקבל תעצומות נפש.

לצערי, בכל שנה יש יותר ביקוש למחנה ובכל שנה אנחנו מתרגשים לראות משפחות נהנות ואוספות כוחות חדשים כדי להמשיך במסע הקשה".

יומי דז'ילובסקי האחראי על תמיכה בילדים חולי סרטן ומנהל מחנה הנופש הוסיף "מחנה הנופש מלא באטרקציות ופעילויות, גולת הכותרת זה מצנחי רחיפה, כל ילד יכול לעלות אל על ובתקופה כל כך קשה יש לו את השקט שלו, הוא רואה כל מלמעלה והוא מקבל המון כח והם חוזרים עם חיוך וכשרואים את החיוך שלהם לא צריך יותר כלום. זה שווה את כל העבודה הקשה שאנחנו עובדים על הנופש הזה, כדי לתת להם תמיכה, בריאות ואהבה, כדי שיהיה להם את כל הכח שבעולם. בשביל זה עזר מציון נרתמים לעניין הזה בעזרת המתנדבים והמדריכות, בעזרת צוות שלם".