להפיג את בדידות האזרחים הותיקים

המשרד לאזרחים ותיקים בקמפיין חדש הקורא למשפחות לארח בליל ראש השנה אזרחים ותיקים שאין להם היכן לקיים את סעודת החג.

ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ז

ערבות הדדית. גילה גמליאל
ערבות הדדית. גילה גמליאל
צילום: יח"צ

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, הכריזה היום (ראשון) על השקתו של קמפיין "פותחים שנה יחד".

הקמפיין, אותו מוביל המשרד, קורא למשפחות לארח בליל ראש השנה אזרחים ותיקים שאין להם היכן לקיים את סעודת החג.

במשרד לשוויון חברתי מציינים כי סוגיית בדידותם של קשישים רבים נמצאת על סדר יומו של המשרד מיום היווסדו.

על פי נתוני מוקד *8840 לאזרחים ותיקים במשרד לשוויון חברתי, בשנה החולפת התקבלו למעלה מ 2,000 פניות של אזרחים ותיקים אשר התלוננו על בדידות ודיווחו על מצוקות חיים הנובעות מכך.

באמצעות הקמפיין, קורא המשרד לציבור בישראל להזמין לביתו לערב ראש השנה אזרחים ותיקים שאין להם היכן לחגוג את החג. במקביל, מופנית קריאה לאזרחים ותיקים, המעוניינים להתארח בערב החג, להירשם במוקד 8840*, אשר יקשר בין המשפחות לבין האזרחים הוותיקים.

הקמפיין יכלול תשדירי רדיו, מודעות, באנרים וקידום ברשתות החברתיות. מדובר בהמשך ליוזמת המשרד לשוויון חברתי שהחלה בחג הפסח החולף, בו הציבור נקרא להשאיר כיסא נוסף בליל הסדר לאזרחים ותיקים, ומאות רבות של אזרחיות ואזרחים ותיקים אשר הביעו רצונם להתארח בערב החג , שובצו על ידי המוקד לאזרחים ותיקים במשרד לשוויון חברתי, אצל משפחות אשר נענו לקריאה לארח בביתם בערב החג יחד מאות משפחות אחרות.

השרה גילה גמליאל: "השנה פותחים שנה יחד ומזמינים אזרחיות ואזרחים ותיקים להתארח בערב ראש השנה. אני קוראת לכל מי שיש ביכולתו לארח בערב ראש השנה, להזמין אזרחיות ואזרחים ותיקים לארוחת החג. לבירור, תיאום והרשמה, אני מזמינה את הציבור – הן המשפחות והן האזרחיות והאזרחים הוותיקים – לפנות למוקד 8840* של המשרד לשוויון חברתי. הערבות ההדדית היא מהותו של עם ישראל, ובטוחני כי הציבור בישראל יתגייס בהמוניו".