שקד על המסתננים: ״ננצח בקרב״

שרת המשפטים הגיעה להזדהות עם תושבי מגרון הדורשים פתרון לאחר שפונו מבתיהם לפני 5 שנים ואמרה כי תפעל לקיום הבטחת ראש הממשלה.

אלירן אהרון , י"ב באלול תשע"ז

איילת שקד
איילת שקד
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"הבטחות צריך לקיים", אומרת שרת המשפטים שקד לערוץ 7, לאחר שהגיעה הבוקר (ראשון) להזדהות עם תושבי מגרון שהפגינו מול ישיבת הממשלה.

לדבריה "משרד המשפטים נרתם ופתר את כל הבעיות המשפטיות במגרון. אני בטוחה שראש הממשלה יעמוד במילתו ובספטמבר גם מגרון וגם בית אל יאושרו".

השרה התייחסה לדיווחים לפיהם אישורי ראש הממשלה לבנייה בבית אל יידחו מהמועד שנקבע להם בעקבות נסיעתו לעצרת האו"ם והחשש שההבטחה לא תקוים, "בית אל זו הבטחה חלוטה. לא צריך דיון צריך רק אישור של ראש הממשלה. כיושבת ראש ועדת שרים לחקיקה נאמר לי שבספטמבר השיווק של בית אל יצא לפועל אז בוא נחכה לסוף ספטמבר ואני בטוחה שזה יקרה".

בראיון הסבירה שקד גם את הצעדים המתוכננים בעקבות פסיקת בג"ץ בעניין המסתננים. "צריך להבין את כל המכלול, בג"ץ אישר שני דברים חשובים. אחד, ההסכם עם המדינה השלישית שהיא מדינה בטוחה. והדבר השני - שאפשר להעביר מסתננים למדינה שלישית גם ללא הסכמתם. הוא כן ביקש לתקן את ההסכם עם המדינה השלישית, ויש לי היום ישיבה עם שר הפנים כדי לבדוק חלופות. אנחנו ננצח בקרב הזה".