"נצרת עילית פותחת את שעריה"

ועדת החינוך של הכנסת סיירה אתמול בנצרת עילית ושמעה מראש העיר על האתגרים העומדים בפני מערכת החינוך בעיר.

ערוץ 7 , י"ג באלול תשע"ז

ועדת החינוך בנצרת עילית
ועדת החינוך בנצרת עילית
צילום: דוברות הוועדה

ועדת החינוך, התרבות והספורט בראשות ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) קיימה אתמול (ראשון) סיור בנצרת עילית לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע"ח.

חברי הכנסת ביקרו במספר מוסדות חינוך בעיר – גני ילדים, בית ספר ממלכתי ובית ספר ממלכתי דתי.

ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט אמר כי אוכלוסיית העיר נצרת עילית ממורכבת ממגוון אוכלוסיות ומהווה פסיפס אנושי מופלא. "העיר קולטת עליה ופותחת את שעריה לכל התלמידים מהסביבה. שמתי לי ליעד שהעיר נצרת עילית תהיה בין הערים המובילות בארץ בהישגים בתחום החינוך".

ראש העיר פלוט הוסיף ואמר כי קיימים אתגרים רבים בעיר והצביע על חוסר המעורבות הממשלתית בכל הקשור לבינוי כיתות לימוד עבור האוכלוסייה החרדית וכן בעייתיות בנושא ההסעות למוסדות החינוך החרדיים.

"אני מעוניין שתהיינה כיתות לימוד קבועות ולא יבילים. על כל כיתת לימוד יבילה שאני מקבל אני צריך להוסיף עוד 150,000 ש"ח עבור בניית ממ"ד. לעירייה אין תקציב. אני מבקש מהממשלה שתעמוד מאחורי העירייה ותתקצב אותנו בהתאם על מנת שנמשיך לקלוט אוכלוסיות מיוחדות בעיר", הסביר.

יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי הודה לפלוט על הסיור המקיף שהתקיים בעיר ואמר, "על מנת שקליטת המשפחות החרדיות בעיר תצליח יש לבצע את התהליך באופן נכון וחכם. "נצרת עילית, כעיר שקולטת עלייה, אוכלוסייה חרדית ודתית לאומית, מתאפיינת בצרכי פיתוח חריגים שעל הממשלה להתייחס אליהם ולתקצבם בהתאם".

מרגי ביקש מפלוט להכין מסמך מפורט עם כל הצרכים שאינם פתורים מול המחוז החרדי במשרד החינוך והוועדה תקיים בהקדם ישיבת ועדה. עוד המליץ מרגי בפני פלוט כי יפעל למינוי יועץ מיוחד לטיפול במגוון האוכלוסיות בנצרת עילית, כדי לתת מענה הולם וראוי לתושבים.