הפכנו למדינה עם תרבות ממשלתית מושחתת

יו"ר המחנה הציוני נאם בכנס כלכליסט, "הגיע הזמן למנהיגות אחרת. הגיע הזמן למנהיגות עניינית, ממלכתית ומאחדת".

חזקי ברוך , י"ג באלול תשע"ז

יש סיבה להיות נסערים. אבי גבאי
יש סיבה להיות נסערים. אבי גבאי
צילום: אבי דישי. פלאש 90

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, השתתף היום (שני) בכנס העיתון "כלכליסט", והתייחס לחקירות בנושא "פרשת הצוללות.

"המדינה סוערת והפעם בצדק. הפכנו למדינה עם תרבות ממשלתית מושחתת. ככה פשוט", פתח גבאי. "אנחנו רואים מצעד נחקרים ועדי מדינה בכירים והכי קרובים שאפשר לראש הממשלה. אנחנו רואים שהדברים נוגעים בפרויקטים כלכליים עצומים כמו שדות הגז. אנחנו רואים את שיטת פאינה, שקובעת שפוליטיקאי יכול לדרוש לכיסו עמלות מעמותות עבור תקציבים - שאנחנו מממנים".

"אנחנו רואים שהשחיתות מגיעה בנונשלנטיות לצרכי הבטחון הכי אסטרטגים שלנו. ושם זה כבר לא רק בן הדוד. זו רשת שחיתות שלמה שמופעלת נגד הביטחון של מדינת ישראל. אנחנו רואים מימון מפלגות אסור של מאות מיליונים בצורה של עיתון. אנחנו רואים ממשלה שמייצרת תמונות ולא מעשים. מצטלמים עם פוטין, באו"ם, עם גרינלבט וקושנר וגם בדרום תל אביב. הרבה תמונות אבל בלי תוצאות. וכשהציבור מתקומם על כך שאין תוצאות אז הולכים להצטלם שוב", הוסיף.

"אנחנו רואים את הנכים מפגינים בצדק ואומרים להם - תעברו עוד סדרת חגים במצוקה, תמתינו שנסיים את הפגרה שלנו. אתמול דרשנו לכנס את הכנסת מיידית ולדון בכך עד שיהיה חוק חדש בעניין.
לא יכול להיות שכשיש צורך פוליטי ניתן לחוקק תוך 24 שעות אבל מהנכים מבקשים לחכות אחרי הפגרה", ציין גבאי.

לדבריו, "יש לאזרחי ישראל את כל הסיבות להיות נסערים. כשהשלטון מושחת הוא כבר לא עושה דברים גדולים. מדינה עניה וללא בטחון איכלסה מיליוני עולים, בנתה את המוביל הארצי, כור גרעיני, מערכת חינוך חינם, הקימה ביטוח לאומי, מערכת רפואה, תעשייה מתקדמת ועוד. והיום, הפסקנו לעשות דברים גדולים. לא יודעים לפתור את בעיית הנכים. עשור שלם שהנכים מפגינים מול הכנסת".

"אבל, אפשר, לצד התחושה הקשה, להיות אופטימיים. אפשר להיות אופטימיים שמשטרה חוקרת ועצמאית מוכיחה שאנחנו עדיין דמוקרטיה. אפשר להיות אופטימיים משום שהאור תמיד מגיע אחרי שיאו של החושך. אני רואה את התקווה שניצתה בארץ - התקווה שאנחנו מתקרבים לנקודת השינוי. התחושות הללו משותפות למרבית הציבור – ימין ושמאל. יהודים וערבים, מרכז ופריפריה. הם רוצים ממשלה שעוסקת בחיים שלהם, שמאחדת ולא מפרידה ביניהם", הוסיף גבאי.

"את קמפיין הבחירות התחלתי יום לאחר הפריימריס", הצהיר גבאי. "אני פוגש ומשוחח עם הרבה מאד אנשים, בכל רחבי הארץ ומקפיד לחפש את הלא משוכנעים. גם הם מחפשים את התקווה והשינוי, את האחדות ולא הפלגנות ואת העשייה ולא את התמונות. התפקיד שלנו הוא לכבד את ההצבעה שלהם ולשכנע אותם שהגיע הזמן לשינוי. הגיע זמן התקווה. הגיע הזמן למנהיגות אחרת. הגיע הזמן למנהיגות עניינית, ממלכתית ומאחדת".

"החיים גלגלו אותי כך שיצא לי להיות בסוגים שונים של פעילויות", סיפר גבאי, "הייתי רפרנט באגף התקציבים, הייתי בחברה ממשלתית, עברתי הפרטה, ניהלתי חברה ציבורית, הייתי שותף להקמת מפלגה והייתי שר. מדוע אני מספר את זה? משום שיש לי באמת יכולת השוואה אמיתית של העולמות הממשלתיים אל מול העסקיים. הייתי שר וראיתי את התרבות מקרוב ואת זה אני רוצה לשנות. אנחנו נחזור להיות מדינה שעושה דברים גדולים. ולכן אנחנו חייבים לנצח בחירות ולשם אנחנו הולכים".