ביהמ"ש ביטל צו מנהלי לתושב יצהר

בימ"ש הצבאי לעירעורים בעופר ביטל את הצו המנהלי שהוצא כנגד יוסף פריסמן תושב יצהר. מדובר בביטול צו שני שהוצא כנגד פריסמן.

עדו בן פורת , י"ג באלול תשע"ז

פריסמן עם אשתו ובתו
פריסמן עם אשתו ובתו
צילום: אברהם שפירא

שופט בית המשפט הצבאי בעופר, אל"מ צבי לקח, ביטל היום (ב') את צו ההרחקה המנהלי שהוצא ע"י אלוף פיקוד מרכז רוני נומה נגד תושב יצהר יוסף פריסמן.

הצו הרחיק את פריסמן משטחי יהודה ושומרון לתקופה של ארבעה חודשים ותחם את מגוריו ליישוב קדומים.

זו הפעם השניה שבה מבוטל צו שהוצא נגד פריסמן, לאחר שלפני מספר חודשים ביטל בית הדין לערעורים צו הרחקה מנהלי דומה. נשיא בית הדין לערעורים אל"מ נתנאל בנישו קבע אז כי אין ראיות מנהליות המצדיקות צו הרחקה לפריסמן, וכי מהמידע שהוצג לו עולה כי פריסמן לא דוגל באלימות כאידיאולוגיה.

על תוכן החלטת בית המשפט מהיום ישנו צו איסור פרסום. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שמייצג את פריסמן פנה לבית המשפט בבקשה להתיר את תוכן ההחלטה.

"משפחת פריסמן לא תוגלה מביתה", אמר עו"ד מנשה יאדו עם קבלת ההחלטה, "ביהמ"ש עצר בהחלטה אמיצה צו מנהלי מסוכן שהוצאתו שידרה כי הצבא הוא מעל חוקי המשפט וחוקי המשחק-מדינת ישראל נמצאת בסיכון כבד ביותר לצביון היהודי והדמוקרטי שלה- והסיכון הזה נמדד בשטח בצעדים קטנים מולם אנו מתמודדים יום יום, אנו מברכים על החלטה הנוכחית שהיותה צעד קטן אבל חשוב בבלימת מגמה זאת".

פריסמן הוסיף, "אני מצפה מאותם רכזי שב"כ ואותם אנשים שרודפים יום יום יהודים בהתיישבות, שיחזרו בתשובה ויתעסקו עם אוייבי ישראל האמיתיים שרוצחים יהודים יום יום בצירים ביהודה ושומרון''.