דני שחר יוביל המאבק בסמים ובאלכוהול

תא"ל (מיל') דני שחר יעמוד בראש הרשות החדשה למאבק באלימות, סמים ואלכוהול.

אורלי הררי , י"ד באלול תשע"ז

גלעד ארדן
גלעד ארדן
Photo by Marc Israel Sellem/POOL

הממשלה אישרה את מינויו של תא"ל במיל' דני שחר לתפקיד ראש הרשות החדשה למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול.

הרשות החדשה היא הגוף שירכז את כל פעילות המניעה וההסברה בתחומי האלימות, הסמים והאלכוהול. כזכור, מליאת הכנסת אישרה בחודש יולי את הצעת החוק להקמת הרשות החדשה והוא יכנס לתוקפו בבפברואר 2018.

שחר יעסוק בהקמת הרשות החדשה. החוק קובע שבמשרד לביטחון הפנים תוקם רשות לאומית שתפעל למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול, אשר תתכלל, בין השאר גם את הפעילות המבוצעת כיום במסגרת התכניות השונות למניעת אלימות ולחיזוק הביטחון האישי (אגף מצילה, עיר ללא אלימות והשיטור העירוני).

הקמת רשות פנים ממשלתית ייעודית למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול במשרד לביטחון הפנים תאפשר, בין השאר, לקבוע מדיניות לאומית אפקטיבית בנושאים אלה וליישמה תחת קורת גג אחת.

צילום: דוברות משרד הבט''פ


תא"ל במיל' שחר החל את שירותו הצבאי כלוחם בשייטת 13, המשיך במספר תפקידי פיקוד ביחידה ושימש כמפקד ביחידת המסתערבים בעזה.

שחר הועלה לדרגת אל"מ ופיקד על חטיבת ג'נין, חטיבת שכם וחטיבות חי"ר. מאז שחרורו מצה"ל כיהן שחר בתפקידים בחירים בתחום המוניציפאלי. החל משנת 2012 משמש שחר כמנהל תוכנית עיר ללא אלימות, השיטור העירוני וחיזוק המרחב הכפרי במשרד לביטחון הפנים.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר כי "דני הוא האיש המתאים ביותר להקים ולהוביל את הרשות הלאומית החדשה ואני בטוח שהוא יוביל אותה סוף סוף למתן מענה כולל לצורך שלנו כחברה להתמודד ולמנוע תופעות של אלימות ושימוש בסמים ובאלכוהול''.