ספורט בשבת? "הרבנים יעירו את הח"כים"

"במשמרת של הנציגים החרדים הולכים לשנות את החוק ולהכשיר מצב שהמקצוע יהיה מותר בשבת. זו תהיה בכייה לדורות", אמר רבה של באר שבע

חיים לב , י"ד באלול תשע"ז

הרב יהודה דרעי
הרב יהודה דרעי
צילום: Ari Dudkevitch / FLASH90

רבה של העיר באר שבע הרב יהודה דרעי התייחס היום (שלישי) לסוגיית חילול השבת במגרשי הכדורגל העומדת לפתחה של המדינה, אשר אמורה להגיש לבג"ץ עמדתה עד ה-18 לחודש.

בדבריו אמר הרב דרעי כי חילול השבת ההמוני שמתרחש בעקבות משחקי הכדורגל בשבת הוא החילול הגדול ביותר הקיים במדינה שסוחף לתוכו מיליונים בעקבות האוהדים שמגיעים ושידורי הרדיו והטלויזיה הנלווים אליו.

"אין לך חילול שבת המוני בעוצמתו כמו ענף הכדורגל זה מקרין על האוהדים ועל כל הסביבה", אמר הרב דרעי בראיון לרדיו 'קול ברמה'. לטענתו, כי את עוצמת החילול מרגישים היטב בערים שבו קיימים מגרשי כדורגל. "מי שחי בערים המעורבות חי ומרגיש במוחש את חילול השבת בראשי גלי".

בדבריו הבהיר כי כיום נוצרה הזדמנות שלא היתה מאז קום המדינה לבטל את משחקי השבת. "היום נוצרה הזדמנות פז שלא היתה בידינו מאז קום המדינה ומאות הגישו עתירה לבג"ץ ביניהם אוהדים ושחקנים הטוענים שזהו מקצוע לכל דבר והם לא רוצים לעבוד בשבת".

הרב דרעי התייחס לאדישות מצידם של הנציגים החרדים בכל הנוגע למשחקי הכדורגל ושיגר עקיצה לעברם.

"הנציגים החרדים לא ישבו בשקט ואם ישבו בשקט מועצות גדולי התורה יעירו אותם", אמר והוסיף כי הבוחרים לא יסלחו להם במידה ויאפשרו את ההסדרה החוקית של חילולי השבת. "במשמרת של הנציגים החרדים הולכים לשנות את החוק ולהכשיר שהמקצוע יהיה מותר בשבת. זו תהיה בכייה לדורות. אף יהודי לא יסלח לעצמו שהוא בחר בנציגים שלנו".

"אני שומע על דילים שיתנו הפסקת עבודות רכבת בשבת תמורת כדורגל בשבת, אסור שיהיה סחר מכר, הגיע הזמן לעצור את חילול השבת בכדורגל. מקווה שאף אחד לא יירדם בשמירה, ושלא תהיה גרירת רגליים, ההיתר הזה של נתניהו - משמעותו לקרוע את השבת. אין מקום לנציג חרדי בממשלה שבה יעבור היתר כזה", הוסיף.