אות הצטינות למתכנת הישראלי

תאגיד התקשורת המוביל בעולם, AT&T, החליט להעניק אות הוקרה לדוד בן-אמו, המשמש כמנהל צוות פיתוח בחברה, לרגל 10 שנות פעילות בישראל.

חזקי ברוך , י"ד באלול תשע"ז

דוד בן אמו
דוד בן אמו
צילום: תומר פוטין, AT&T ישראל

תאגיד התקשורת המוביל בעולם, AT&T, החליט להעניק אות הוקרה והצטיינות לדוד בן-אמו, המשמש כיום כמנהל צוות פיתוח, המונה 80 אנשים בישראל ובארה"ב.

האות הוענק במסגרת חגיגות לציון 10 שנות פעילות של החברה בישראל, שהתקיימו במעמד מאות עובדי החברה בישראל ובני משפחותיהם בקיבוץ שדות ים.

בחגיגת העשור הופיעו בפני העובדים מיטב האומנים הישראלים, ביניהם, ברי סחרוף, רמי פורטיס ולהקת הדג נחש. אך את הבמה כבש הרכב רוק מיוחד בשם “AT&T-10”, בכיכובה של הצמרת הניהולית של החברה בישראל.

בין חברי הלהקה שהופיעו בפני העובדים הנדהמים: סולנים - ניר שלום, מנכ"ל מרכז הפיתוח AT&T בישראל, וחיים קרניאלי, מנהל טכנולוגיות ראשי, על הבס -גדי פורת, מנהל מרכז החדשנות, AT&T בישראל, גיטרה – אלה שלף-אהרוני, מנהלת משאבי אנוש. עוד בלהקה מנהלי פיתוח ואיכות בחטיבות השונות.

הנהלת AT&T העולמית החליטה להפתיע את העובדים בישראל, בסרטון ברכה מרגש לרגל ציון 10 שנים מאז רכשה AT&T העולמית את חברצ אינטרווייז הישראלית, אשר מנתה בזמנו, עשרות בודדות של עובדים. את הברכה המרגשת ביות הקליט ג'ון דונובן, מנכ"ל AT&T תקשורת העולמי.

בברכה אמר דונובן: "יום הולדת שמח, AT&T ישראל. עבורי, זהו מסע אישי ועשיר במשמעות כל פעם שאני מגיע לישראל ורואה את כל העבודה שאתם מבצעים בארץ עבור AT&T הגלובלית. ככל שמשתנה העולם והחברה מתפתחת ומשתנה בהתאם, אתם תמיד נמצאים שם, בליבת העשיית ובחוד החניט של הפיתוח הטכנולוגי. אני מאחל לכל העובדים, לבני משפחותיהם ולחברי ההנהלה להינות מהחגיגות היום, נתראה בקרוב"

ניר שלום, מנכ"ל AT&T ישראל, ציין "חברת התקשורת הגדולה בעולם, AT&T, בחרה בנו לפני עשור כי יש לנו DNA ייחודי, גוון מיוחד של ישראל- גוון של חדשנות טכנולוגית, מקצוענות בלתי מתפשרת, תרומה ומעורבות בקהילה. אחרי עשור של פעילות רבה ומגוונת, אפשר לומר שאנחנו עוסקים בתחומי הליבה של חברת AT&T העולמית, ובו בזמן, אנחנו משמעותיים לחברה העסקית ולקהילה בישראל. אין זכות גדולה יותר מלהוביל אתכם קדימה, לעוד עשרות שנים של מצוינות, אתם מספר 1."

דוד בן-אמו נולד בעיר ליון שבצרפת למשפחה יהודית מסורתית, אך למד בבתי ספר ממלכתיים ואף סיים את התואר הראשון והשני במחשבים באוניברסיטת ליון.

כיהודי ציוני, החליט דוד לעלות לישראל עם משפחתו לפני כ-12 שנים, ובשנת 2006 הוא הצטרף כמפתח תוכנה לחברת אינרוויז INTERWISE הישראלית, שנרכשה שנה מאוחר יותר על ידי תאגיד התקשורת הבינלאומי AT&T. דוד היה מהמובילים בפיתוח של מוצר לניהול פגישות ושיחות ועידה (קול, וידאו ושיתוף קבצים) באינטרנט שנקרא CONNECT.

זהו המוצר שבגללו רכשה תאגיד AT&T את השליטה בחברה הישראלית בשנת 2007. לאחר הרכישה, לקח דוד בן-אמו חלק פעיל ומשמעותי בפיתוח תוכנה עבור שירותי הטלוויזיה של AT&T, תחום שנחשב במרכז עסקי הליבה והחדשנות של החברה העולמית, ושלא מעט מהפיתוח סביבו מתבצע בישראל. (כיום כ-47 מיליון מכשירי טלוויזיה שמחוברים לשירותי הטלוויזיה השונים (לוין, כבלים ואינטרנט) של החברה). בינתיים יש לדוד כבר 5 ילדים. הוא גר במודיעין.

דוד חבריו העולים מצרפת הקימו בית כנסת מיוחד לדוברי השפה הצרפתית במקור במודיעין, אך שעריו פתוחים תמיד גם לצברים ודוברי עברית.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il