"הרפורמים - חורבן שמתהווה בימינו"

בשיעורו השבועי התבטא רבה של ירושלים הרב עמאר ואמר כי הרפורמים מכחישים "הרבה יותר מהשואה", כלשונו. "חורבן שמתהווה בימינו", אמר

בן שאול , י"ד באלול תשע"ז

הרב עמאר
הרב עמאר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר תקף היום (ג') בחריפות את קהילת הרפורמים ובעקבות הבג"ץ שהגישה במטרה להחיות מחדש את מתווה הכותל.

"נודע לי שהיה משפט על הכותל המערבי, התביעה של 'ארורי הרשעים' שעושים כל עוולה שבעולם נגד התורה. אפילו מחתנים גויים ויהודים, אין להם לא כיפור ולא שבת אבל רוצים תפילה... ושלא יעלה בדעתו של אדם שהם רוצים להתפלל, הם רוצים לחלל את הקודש", אמר בשיעורו השבועי ודבריו צוטטו באתר 'כיכר השבת'.

לדבריו, "עד שהקב"ה עזר וביטלו את אותה תוכנית רעה שהייתה, אבל ישבו בחיבוק ידיים, בית המשפט לקח לידיו את הדבר... ומזהיר אותם שיעשו, ואם לאו הוא יפסוק. זה היה צפוי וגלוי וידוע. אמרנו את זה בקולי קולות שהשתיקה הזו היא הסכמה מראש".

בדבריו הסביר כי הם מכחישים "יותר מהשואה", כלשונו. "הם מנסים לזרות חול ולומר שזה 'החרדים הקיצונים המציאו'. זה כמו מכחישי השואה, זה אותו הדבר. הם צועקים 'זה למה באיראן מכחישי שואה', הם מכחישים יותר מהשואה... בבית המקדש, בכל המשניות ובכל הגמרות הייתה עזרת נשים ועזרת ישראל. זה דבר שיש מישהו שהסתפק בו? זה אנחנו חידשנו?".

"זה חורבן שמתהווה בימינו. חורבן. חורבן ממש. אבל, כמו שעל החורבן עצמו לא התייאשנו, כמעט 2,000 שנה, לא נתייאש גם מהם, לא מפחדים ומתפעלים מהם. הם יתחרטו ויבכו בדמעות של דם על העבירות האלה שהם עושים", הוסיף.

את ביקורתו כיוון גם לבית המשפט העליון. "הוא רוצה כל הזמן שוויון. בעיקרון שוויון זה דבר טוב, אבל אי אפשר לקחת שוויון... אנחנו רואים לאיפה זה מגיע, גם בביטחון, מדינות רבות נהרסות בשם השוויון הקדוש. אבל פה מה שייך שוויון? מה זה דבר שלנו? אין לזה רשות - לא לממשלה, לא לבית המשפט ולא לרב הכותל. זה קודש לה' יתברך".