בר לב מתייצב מאחורי הרפורמות של גבאי

ח"כ בר לב מתכוון לתמוך ברפורמות שיציג יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, בועידה המתקרבת: החוקה זקוקה לריענון. למרות השגותיי אתמוך.

שמעון כהן , ט"ו באלול תשע"ז

ח"כ עומר בר לב
ח"כ עומר בר לב
צילום: חזקי עזרא

ימים אחדים טרם ועידת מפלגת העבודה בה יידונו הרפורמות אותן מציע יו"ר המפלגה אבי גבאי במוסדות המפלגה מתייצב חבר הכנסת עומר בר-לב לצידו של גבאי.

בהודעה שפרסם מודיע בר לב כי יתמוך בהצעתו של גבאי לעדכון חוקת המפלגה.

"חוקת מפלגת העבודה זקוקה לריענון ועדכון. כמו לכל חבר מפלגה, גם לי ישנן השגות כאלו ואחרות על חלק מההצעות. למרות זאת, ההצעה שמביא היו”ר גבאי מובאת כמכלול אחד לאישור הועידה וככזו אתמוך בה", אומר בר לב.

לדבריו "החלטתו של גבאי לאמץ את המלצתי לגוון את פניה של רשימת העבודה לכנסת ולאפשר ליו”ר לצרף אישים בעלי מעמד לאומי ו/או לקדם אנשים שנבחרו בפריימריז למקום גבוה יותר ברשימה לכנסת היא חשובה, וזאת למרות שגבאי בהצעתו מציע לשריין רק ארבעה מקומות מתוך 30 הראשונים בעוד שהצעתי המקורית הייתה משמעותית עוד יותר – לצרף חמישה מתוך 20 המקומות הראשונים".

"על מפלגת העבודה למצוא דרכים להוסיף לרשימתה לכנסת ייצוג של קבוצות ומגזרים שונים באוכלוסיה, כמו גם לפתוח שערינו בברכה לייצוג של אנשים מאזורים שונים בארץ, וזו אחת הדרכים לעשות זאת”.

עוד הוסיף בר-לב וציין "התנגדתי להצעתו הראשונה של אבי גבאי כי היו"ר לבדו יחליט על מינוי חברי הכנסת לוועדות השונות, ושמחתי לראות כי ההצעה המעודכנת לאישור הוועידה שונתה ועתה המינוי יקבע בשיתוף הנהלת הסיעה שתורכב מח״כים, וכן בתנאים מסוימים יוכל חבר כנסת לערער על ההחלטה ולהיבחר ישירות על ידי חברי הסיעה״.