הר חומה: "למנוע משחקי כדורגל בשבת"

הרב אייל עמרמי, מרבני שכונת הר חומה, פנה לנציגים הדתיים והחרדים בעיריית ירושלים בבקשה למנוע משחקי כדורגל בשבת במגרש שבהר חומה.

חיים לב , ט"ו באלול תשע"ז

כדורגל
כדורגל
צילום: istock

הרב אייל עמרמי, ראש מוסדות 'כאייל תערוג' ומרבני שכונת הר חומה, פנה לנציגים חרדים ודתיים בעיריית ירושלים וביקש מהם למנוע משחקי כדורגל של קבוצות עירוניות בשבת במגרש בהר חומה.

"כיהודים שומרי תורה ומצוות, חובה עלינו ובפרט בחודש אלול למנוע משחקי כדורגל בשבת", אמר הרב עמרמי לסגני ראש העיר צביקה כהן ומאיר תורג'מן ולנציגי ציבור נוספים.

בדבריו הוסיף כי "אם לא נעצור את הדבר טרם שיתרחש, נבכה בעתיד על רמיסת השבת בשכונות נוספות בעיר".

אתמול התייחס רבה של באר שבע הרב יהודה דרעי לפרסומים לפיהם הממשלה מתכוונת להתיר באופן רשמי משחקי כדורגל בשבת, והפנה אצבע מאשימה לעבר הנציגים החרדים בכנסת, בהם גם אחיו, שר הפנים דרעי.

"עבודות הרכבת ופתיחת המרכולים בשבת זה אפילו לא טיפה מן הים לעומת חילול השבת ההמוני בכדורגל", אמר הרב בראיון לרדיו "קול ברמה", והוסיף: "במשמרת של הנציגים החרדים הולכים לשנות את החוק ולהכשיר שהמקצוע יהיה מותר בשבת... אף יהודי לא יסלח לעצמו שהוא בחר בנציגים שלנו".

העיתון ''ישראל היום'' דיווח כי השר אריה דרעי עצמו אמר למקורביו כי "אי אפשר להכריח מישהו לשמור שבת".

מנגד הבהיר דרעי "אנחנו מחויבים לשמור על הצביון היהודי במדינה. כל ילד, בין שהוא חילוני או חרדי, צריך לפחות לדעת שיום שבת הוא יום שונה, שהוא יום מנוחה לאומי כפי שנקבע". לדבריו, "ב־15 השנים האחרונות קרה משהו, השבת נפרצה... אנו צריכים לדעת איפה לשים את האצבע בסכר".