הרב דרוקמן:
"הממשלה תבעט בשבת? לא יעלה על הדעת"

הרב חיים דרוקמן בקריאה לראש הממשלה - אל תתיר חילול שבת במגרשי הכדורגל, "אל תאפשר שתחת ממשלתך יבעטו בשבת קודש".

בני טוקר , ט"ו באלול תשע"ז

הרב דרוקמן
הרב דרוקמן
צילום: יעקב כהן, פלאש 90טוען....

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון וראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, קורא בערוץ 7 לראש הממשלה שלא לתת גושפנקא רשמית למשחקי כדורגל בשבת.

''לא יעלה על הדעת שממשלת ישראל תבעט בשבת קודש", אמר הרב דרוקמן בחריפות. ''מספיק שאלה שמשחקים בכדור בועטים בשבת אבל שממשלת ישראל תבעט בשבת? הרי לא יעלה על הדעת דבר כזה".

לדבריו העלמת העין ממשחקי הכדורגל שהתקיימו בשבת עד היום לא מתירה לתת הכשר רשמי למשחקים הבאים, "משחקי כדורגל בשבת הם אסורים על פי החוק של מדינת ישראל. הם אסורים אבל לא אוכפים את החוק הזה, עד עכשיו העלימו עין אבל לתת לזה לגיטימציה להחליט שזה אפשרי? איך אפשר לעשות דבר כזה ועוד בממשלה הנוכחית בראשות ראש הממשלה הזה ובהרכב קואליציה שכזה?

''להחליט שאפשר לחלל שבת בפרהסיה בצורה המונית כזאת - קשה לי להעלות על הדעת בכלל שדבר כזה עלול לקרות".

הרב דרוקמן מקווה שמדובר בסך הכל בשמועה, ואין בכוונת נתניהו לאשר משחקי כדורגל בשבת. ''אני באמת פונה לראש הממשלה שיעמוד על המשמר שלא תצא תקלה כזאת מתחת ידו ומתחת יד ממשלתו ושלא יבעטו בשבת קודש".

הרב מזכיר כי בזמן הקמת המדינה היתה תמימות דעים באשר לאיסור משחקי כדורגל בשבת, "נמצא אצלי מסמך חתום על ידי המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק ופרופסורים מאוניברסיטה העברית בימים ההם, ביניהם יהודים שאינם דתיים, שחתמו נגד משחקי כדורגל בשבת ושהתנגדו לזה בכל תוקף.

''אז לשמוע היום שרוצים לתת לגיטימציה להחליט שזה מותר, שזה אפשרי? דבר כזה בוודאי לא יעלה על הדעת, ואני עוד פעם חוזר ופונה לראש הממשלה שבשום פנים ואופן לא תצא חלילה תקלה כזאת מתחת ידו ולא מתחת ידי ממשלתו".