הרבנים שנעצרו נשלחו למעצר בית

ארבעה הרבנים שנעצרו בחשד שהשיגו במרמה "תעודת כושר" המקנה להם יכולת להתמודד על תפקיד רב העיר, שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים.

עדו בן פורת , ט"ו באלול תשע"ז

משרדי יחידת להב 433 של המשטרה
משרדי יחידת להב 433 של המשטרה
צילום: Yossi Zeliger/Flash 90

ארבעה הרבנים שנעצרו הבוקר (רביעי) בחשד שהשיגו במרמה "תעודת כושר" המקנה להם יכולת להתמודד על תפקיד רב העיר, שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים. החקירה נמשכת.

על פי החשד, הארבעה השיגו במרמה את התעודה מבלי שנכחו בבחינות ההסמכה לרבנות ואף בשיטות נוספות, הכוללות זיוף הרישום של ציוני המבחן, שליחת אדם אחר במקומם לבחינה שהתחזה להם, ואף פניה ישירה לבודק המבחן, במטרה שיקל עליהם בבדיקת המבחן ובמתן הציון.

בלשי יחידת להב 433 עצרו את ארבעת החשודים וערכו חיפוש בבתיהם, במטרה לתפוס מסמכים אשר על-פי החשד קושרים אותם לעבירות המיוחסות להם. כאמור, לאחר החקירה הם נשלחו למעצר בית בתנאים מגבילים.

הרבנים חשודים בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד התחזות כאדם אחר וזיוף בנסיבות מחמירות.

במשטרה מדגישים כי לאורך כל החקירה זכו החוקרים לשיתוף פעולה מצד הרבנות הראשית לישראל. עוד מבהירים במשטרה כי החשדות הינם כלפי הרבנים עצמם, ולא כלפי אנשי הרבנות הראשית או מי מטעמה.