"אל-ג'זירה חצתה את גבול חופש הביטוי"

שר התקשורת איוב קרא מסביר את החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לא לאפשר למנהל אל ג'זירה בישראל להשתתף ביום עיון של לע"מ.

ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ז

חצו את כל הגבולות. קרא
חצו את כל הגבולות. קרא
צילום: פלאש 90

שר התקשורת איוב קרא התייחס הבוקר (חמישי) בראיון לרשת ב' להוראת ראש הממשלה נתניהו לבטל את השתתפותו של מנהל אל-ג'זירה בישראל, וליד אל-עומרי, ביום עיון שמקיימת לשכת העיתונות הממשלתית.

יום העיון יתקיים הערב תחת הכותרת "גבולות חופש הביטוי: בדילמה שבין ביטחון המדינה לחופש העיתונות. ערוץ אל-ג'זירה כמקרה בוחן".

"אל-ג'זירה לא נמצאת בגבול חופש הביטוי, אלא חצתה אותו מזמן לכיוון אויבינו. ראש הממשלה לא מסכים לזה", טען קרא.

"החוצפן הזה וליד אל עומרי, מנהל אל-ג'זירה, מדבר על חופש הביטוי אבל עושה כל דבר כדי לייצר טרור התנגדות", הוסיף שר התקשורת.

קרא ציין בראיון כי היחס לאל ג'זירה כאל גוף מעודד טרור איננו עניין ישראלי בלבד, "בכל המדינות הערביות הסכימו שאל-ג'זירה זה כלי מעודד טרור. מעדיף להיות בחברה טובה עם סעודיה ומצרים ולא עם איראן".

בהמשך הדברים שלל קרא את הטענות לפיהן נתניהו מבקש לפגוע בחופש העיתונות, "ראש הממשלה לא נגד התקשורת. הוא כל הזמן אומר לי: 'תפתח את שוק התקשורת, תוריד רגולציה ותן חופש ביטוי כמה שיותר'".

לקראת סיום הראיון התחייב קרא שלא לתת לאיום בסגירת ערוץ 20 להתממש, "ערוץ 20 ימשיך להתקיים ואף אחד לא יסגור אותו. ככל שאפשר לייצר תחרות בתקשורת, אני אעשה את זה".