צעקו, השתוללו, סרבו לשלם וקיללו

ארבעה נערים נחקרו במשטרה על התנהגות פרועה בזמן הנסיעה באוטובוס בחזרה לביתם בסיום יום הלימודים. "דפוס קבוע של הטלת מורא".

ידידיה בן אור , ט"ז באלול תשע"ז

לא משחק. אילוסטרציה
לא משחק. אילוסטרציה
מאיר סלע

משטרת ירושלים עיכבה לחקירה ארבעה נערים בחשד להתנהגות פרועה בזמן נסיעה באוטובוס מבית הספר לביתם בתום יום לימודים.

החקירה בנושא נפתחה בעקבות תלונה שהגיש במשטרה קצין ביטחון בחברת אוטובוסים. על פי התלונה, מתחילת שנת הלימודים ישנם מספר נערים שנוסעים במספר קווי אוטובוס ציבוריים באופן קבוע עם חזרתם מהלימודים, ובמהלך הנסיעה מתנהגים בצורה בריונית ואף גורמים נזק.

עם קבלת התלונה נפתחה חקירה, ובלשי הנוער פעלו בשטח עד לאיתור הנערים, בגילאי 13-15, ועיכובם לחקירה בתחנת מוריה בתיאום עם הוריהם.

מהחקירה עולה כי עם פתיחת שנת הלימודים נהגו הנערים לחזור לביתם באמצעות נסיעה במספר קווי אוטובוס קבועים. מיד כשעלו לאוטובוס נהגו להשתולל, לצעוק לעבר אנשים, בחלק מהפעמים אף סרבו לשלם עבור הנסיעה ולא נשמעו לנהגים ולפקחים.

עם סיום החקירה שוחחו חוקרי הנוער גם עם הורי הנערים שקיבלו בחומרה את המעשים. בסיום החקירה שוחררו הנערים בתנאים ודיווח הועבר לשירות המבחן לנוער.

במשטרה ציינו, "חבורת בני הנוער התנהגו בדפוס קבוע של הטלת מורא ובריונות אלימה כלפי נהגי אוטובוס ונוסעיהם. הפעילות המבצעית שהביאה לאיתור הנערים, הבאתם לתחנת המשטרה וחקירתם בנוכחות הוריהם יש בה משום הבנה ברורה, לנערים ולהוריהם, שהתנהגותם אינה 'משחק ילדים' כי אם עבירה על החוק".