בקרוב: קורס פרמדיקים לגברים חרדים

מד"א, משרד העבודה והרווחה ומשרד הבריאות יפתחו לראשונה קורס פרמדיקים לגברים חרדים, שבסיומו צפויים הבוגרים להיקלט בארגון מד"א.

ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ז

מתנדבי מד"א
מתנדבי מד"א
צילום: אלירן אביטל, דוברות מד"א

מגן דוד אדום, משרד העבודה והרווחה ומשרד הבריאות יציעו לראשונה קורס הכשרה ללימוד מקצוע הפרמדיק לגברים חרדים, בהשקעה משותפת של כמיליון שקלים.

ההרשמה למחזור הראשון של הקורס תפתח בימים הקרובים ובמסגרת זו יוצע לכ-30 גברים חרדים מרחבי הארץ, שיעמדו בתנאי הקבלה, לעבור הכשרה למקצוע הפרמדיק במגן דוד אדום.

הקורס, שיארך כשנתיים עד שנתיים וחצי, יורכב משלב עיוני ושלב מעשי, ובסיומו צפויים הבוגרים להיקלט כפרמדיקים בשירות מגן דוד אדום.

בשלב הראשון, שאורכו כשנה, יועברו תכנים עיוניים (לימודי מקצועות רפואת החירום, מתמטיקה ואנגלית) במתכונת לימודי ערב (יומיים ערב ושישי בוקר) בתחנת מד"א בירושלים. עם סיום השלב העיוני יעברו החניכים לשלב ההכשרה מעשית, במסגרתה יתקיימו סבבים קליניים ועבודה מעשית בניידות טיפול נמרץ של מד"א ברחבי הארץ.

במסגרת תהליך המיון יינתן יתרון לבעלי רקע בעבודה ו/או התנדבות בתחום רפואת חירום, אשר ביצעו תפקידים של מגישי עזרה ראשונה או חובשים במשך שנתיים לכל הפחות. מועמדים אשר יעברו את תהליך המיון יוכלו להיקלט כעובדים במד"א כבר לאחר שיעברו בהצלחה את השלב העיוני.

מירי כהן, מנהלת שירותי ההצלה והעזרה הראשונה במשרד הבריאות ציינה כי "הפרמדיקים מהווים את חוד החנית בטיפולים מצילי חיים מתקדמים ואיכותיים בחולים ובפצועים במערך רפואת החירום. במד"א פועלים כיום מעל 500 פרמדיקים ושילובם של פרמדיקים חרדיים הוא צעד מבורך לכלל הציבור שייהנה משירותם האיכותי והמקצועי".

מנכ"ל מד"א, אלי בין סיפר על הקורס החדש "אנו גאים להוביל את המיזם החברתי והמקצועי החשוב הזה ולשלב את בני הציבור החרדי במד״א בפרט ובמעגל העבודה בכלל. מגן דוד אדום פעל בשיתוף משרד הבריאות ומשרד העבודה והרווחה לבניית תכנית לימודים ייעודית להכשרת פרמדיקים מהציבור החרדי. במסגרת זו יעברו החניכים 'מכינה ללימודי פרמדיק' הכוללת לצד מקצועות רפואת החירום גם לימודי מתמטיקה ואנגלית".

לדבריו "למרות שאנו לא מתוקצבים על ידי הממשלה, מד״א רואה לנכון להשקיע משאבים רבים בהכשרת בני המגזר החרדי, המוכיחים עצמם ככוח אדם איכותי, מקצועי ומסור. מד"א מוביל את נושא הסדרת מעמד הפרמדיקים, מציאת אפיקי הכשרה חדשים ומגוונים, פתיחת גיוון תעסוקתי עבורם ועוד. אני מודה למשרד הבריאות ולמשרד העבודה והרווחה על שיתוף הפעולה הפורה שוודאי יצמיח דורות של אנשי מקצוע מעולים בעלי תרומה משמעותית בפעילות הארגון להצלת חיים".