פעיל הימין משה שחור ישוחרר ממעצר

בדיון שהתקיים היום הודה שחור בהפרות הצווים המנהליים. השופט החליט להטיל עליו מאסר באורכו של המעצר שכבר ריצה והוא ישוחרר מיידית.

שלמה פיוטרקובסקי , ט"ז באלול תשע"ז

רמת האשמה נותרה בערפל. השופט שמואל הרבסט
רמת האשמה נותרה בערפל. השופט שמואל הרבסט
אתר בתי המשפט

פעיל הימין משה שחור שסרב להשתחרר בתנאים מגבילים במחאה על הוצאת הצווים המנהליים נגדו ונגד חבריו ישוחרר ממעצרו, כך קבע היום (חמישי) שופט בית משפט השלום בירושלים השופט שמואל הרבסט.

בדיון שהתקיים היום הודה שחור בהפרות הצווים המנהליים והתביעה ביקשה להטיל עליו עונש מאסר של תשעה חודשים לפחות בטענה כי מדובר במעשים חמורים.

פרקליטו של שחור, עו"ד איתמר בן גביר, הציג בדיון שורה של החלטות בהן נגזרו עונשים קלים הרבה יותר בעבירות דומות וטען בין היתר כי לא ניתן להסתמך על הצו המנהלי כדי לקבוע את חומרת ההפרות שכן החומר שהוביל להוצאת הצו חסוי בפני בית המשפט והצדדים.

השופט הרבסט קיבל את עמדת עו"ד בן גביר וקבע, "על מנת לקבוע מתחם ענישה הולם, יש להתחשב בנסיבותיהן של העבירות וברמת האשמה המיוחסת לנאשם. נסיבותיהן של העבירות מפורטות בכתב האישום אשר בעובדותיו הודה הנאשם, אולם רמת האשמה נותרה בערפל".

לדבריו, "החומר אשר הונח בפני מפקד פיקוד העורף ואשר בגינו הוצא הצו נשוא כתב האישום אינו מונח לפני, ומשכך אין בידי להעריך את רמת הפגיעה בערכים המוגנים ואת היקפם".

לבסוף גזר בית המשפט על שחור מאסר של 90 יום - כמניין הימים בהם היה עצור.

בן גביר מסר בתגובה, "הרדיפה נגד נערי הגבעות צריכה להיפסק. עמדת המדינה לשלוח בחור צעיר ללא עבר פלילי לתשעה חודשי מאסר רק בגין הפרת צווים שהוצאו בלי משפט, בלי הוכחות ובלי ראיות היא שערורייה. טוב עשה בית המשפט שדחה עמדה קיצונית זו".