רבני הדור הבא: "אתם התשובה למלעיזים"

בטקס חגיגי קיבלו 250 רבנים את תעודת ההסמכה ל"יורה יורה" מטעם הרבנות הראשית לישראל. ''עם ישראל שואף ורוצה לשמוע תורה''.

חזקי ברוך , ט"ז באלול תשע"ז

טקס ההסמכה ב''ישורון''
טקס ההסמכה ב''ישורון''
צילום: פוטו אריאל

250 רבנים קיבלו היום (חמישי) את תעודת ההסכמה ל''יורה יורה'' מטעם הרבנות הראשית לישראל.

התעודות הוענקו בטקס חגיגי שהתקיים בבית הכנסת ''ישורון'' בירושלים, במעמד הרבנים הראשיים לישראל, השר לשירותי דת דוד אזולאי ומנכ"ל הרבנות הראשית הרב משה דגן.

הראשון לציון הרב יצחק יוסף בירך את הרבנים והתייחס לאחריות של כל אחד מהם במילוי תפקידו. "כמה סמלי הדבר שאתם מקבלים את התעודות בחודש אלול, סמוך לראש השנה. צריך הרבה יראת שמיים לאדם שמורה הוראות בישראל".

''העם צמא לתורה שלכם", הוסיף הרב יוסף. "בימים אלו, ימי הרחמים והסליחות, עם ישראל זקוק למליצי יושר בבואו ליום הדין. מה יותר מליץ יושר מאשר לראות מאות יהודים כשרים עוסקים בתורה לשם שמיים? כמה נחת יש לבורא עולם בשעה זו".

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו בירך את הנוכחים ואמר, "התעודה שאתם מקבלים היום היא תעודה שמביעה הערכה על המאמץ שהשקעתם במשך השנים האחרונות בלימוד ההלכה לאסוקי שמעתא אליבא דהלכתא".

בסיום דבריו אמר הרב לאו כי "עם ישראל שואף ורוצה לשמוע תורה, עם ישראל הוא עם מאמין ותפקידכם כעת הוא לחזק את המורשת ואת לבבות עם ישראל. אני מאחל לכם שחלילה לא תטעו בדבר הלכה ולא תצא תקלה תחת ידכם, תזכו להפיץ תורה ולסיעתא דשמיא".

השר לשירותי דת אזולאי ציין לטובה את גיוון הנבחנים - מכל העדות והמגזרים, בעלי כיפות סרוגות ושחורות, אשכנזים ומזרחים, "אתם התשובה לאלו המלעיזים המבקשים להשחיר את פני היהדות. כאן יושב קהל קדוש, שכל אחד מהם טרח ועמל רבות עד שהגיע לקבל את התעודה, בזכות ולא בחסד", אמר השר.

מנכ"ל הרבנות הראשית הרב דגן סקר בפני הרבנים את השיפורים האחרונים שהוכנסו במחלקת הבחינות וציין כי חל גידול דרמטי במספר הנבחנים ברבנות הראשית לישראל.

דגן סיפר כי השנה נבחנו כ- 10,000 בני אדם. לדבריו ההכרה בתעודות ההסמכה בכל המוסדות הרשמיים בארץ ובעולם מוכיחה את חשיבותה.

"זהו יום מיוחד ומרגש עבור כולנו, בדיוק היום, ט"ז באלול הוא יום הולדתו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, הוגה ומייסד הרבנות הראשית לישראל, 'נולדו' לנו כ-250 רבני שכונה מוסמכים".

עוד הוסיף מנכ"ל הרבנות, "אתם כעת מייצגים את הדור הבא של הרבנים בכלל ושל הרבנות הראשית בפרט, מצופה מכל אחד ואחד מכם לייצג את היהדות ואת תורתנו הקדושה בארץ ובעולם בגאון ולתפארת, ולפעול בכל מקום בדרכי נועם ובקידוש שם שמים על ידכם".