הערכה: ניסוי נוסף של צ' קוריאה בשבת

ראש ממשלת דרום קוריאה מעריך כי כבר בשבת תבצע צפון קוריאה ניסוי נוסף בטילים בליסטיים למרות אזהרות ארה"ב והסנקציות ממועצת הביטחון

ניסן צור , י"ז באלול תשע"ז

 צפון קוריאה
צפון קוריאה
צילום: רויטרס

דרום קוריאה מעריכה כי השכנה מצפון תבצע ניסוי טילים נוסף בסוף השבוע.

לדברי ראש ממשלת דרום קוריאה, לי נק-יון, "אנו מצפים לשיגור טיל בליסטי נוסף ביום שבת הקרוב. המצב חמור מאוד. לא נראה כי נותר זמן רב לפני שצפון קוריאה תשיג את החימוש הגרעיני המלא שלה.

''יש צורך בצעדים דחופים על מנת למנוע את הפזיזות שלהם", אמר נק-יון בפגישה עם שרי הגנה בסיאול.

בינתיים נפרסו אתמול מערכות THAAD להגנה מפני טילים בבסיסי צבא ארה"ב סמוך לסיאול. הצבת המשגרים לוותה בהפגנות של מאות תושבי דרום קוריאה שמחו נגד הצבת מערוכת הטילים האמריקאיות בשטח המדינה.

על פי כלי התקשורת בסיאול, לפחות 38 מפגינים ועוד מספר שוטרים נפצעו במהלך המהומות.

במקביל להכנות הצבאיות, מתגברים המאמצים לפתור את המשבר בדרכים דיפלומטיות. נשיא סין שי ג'ינפינג, שוחח אתמול עם הנשיא טראמפ ואמר לו כי סין מוכנה לפעול להרגעת המתיחות. "היתה לנו שיחה מאוד כנה וחזקה. הנשיא ג'ינפינג מוכן לעשות משהו. נראה האם הוא יכול או לא לעשות זאת", אמר טראמפ לעיתונאים.

נשיא דרום קוריאה, מון ג'יאה-אין, נפגש עם מקבילו היפני שינזו אבה במהלך ועידת הפורום הכלכלי המזרחי בנערכת בוולדיווסטוק ברוסיה. השניים פירסמו הודעה משותפת הקוראת "להגביר עוד יותר את הסנקציות והלחצים נגד צפון קוריאה, מאשר את הנסיון ליצור דיאלוג".

שני המנהיגים אמרו כי יבקשו מסין ורוסיה לפעול מול צפון קוריאה על מנת לעצור את ניסויי הטילים שלה.