"הלך בדרכו של שמואל הנביא"

במלאת 30 לפטירתו של הרב הדיין רבי עמנואל זרביב זצ"ל יתכנסו הערב בני משפחתו ומוקירי זכרו לערב לימוד וזיכרון.

ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ז

הרב עמנואל זרביב (עומד). ארכיון
הרב עמנואל זרביב (עומד). ארכיון
צילום: באדיבות המשפחה

במלאת 30 לפטירתו של הרב הדיין רבי עמנואל זרביב זצ"ל יתכנסו הערב (ראשון) בני משפחתו, בני ישיבת מרכז הרב לדורותיהם ומוקירי זכרו לערב לימוד וזיכרון בביהכנ"ס מימון ברח' בן ציון בירושלים.

בערב ישתתפו הראשון לציון הרב יצחק יוסף, ראש ישיבת מרכז הרב הרב יעקב שפירא, הרב איתן אייזמן מרבני השכונה והישיבה, ואחיינו של הרב זרביב הרב אליהו אבא שאול ראש ישיבת אור לציון.

בערב יעלו קווים לדמותו המיוחדת של אחד מיקירי ירושלים, מדמויות ההוד של ירושלים.. תלמיד נאמן לרבותיו חכמי ורבני ישיבת מרכז הרב וחבר אמיתי לבני ורבני הישיבה מאז ועד היום.

תלמידיו של הרב זרביב מציינים כי הרב זרביב לימד במשך השנים במקומות שונים שההגעה אליהם היתה קשה, אך הוא הלך בדרכו של שמואל הנביא ועבר ממקום למקום.

בשנת תשל''ב נשלח ע"י הרב צבי יהודה קוק זצ"ל להקים את כולל צרור המור בעיר חיפה. הרב זרביב כיתת את רגליו בתחבורה ציבורית במשך עשר שנים לעיר חיפה. לאחר מכן התבקש לשמש כראש כולל בישיבת האידרא. בשנת תשמ''ח התמנה לדיין על ידי רבותיו הרבנים הראשיים לישראל הרב מרדכי אליהו והרב אברהם שפירא.

הרב היה דיין באשדוד ומעבר לגדלותו בתורה הצטיין בסבלנות מרובה לבאי בית הדין. בהמשך התמנה לאב בית דין בתל אביב.

תלמידיו מספרים, "שנים רבות היה הרב דיין וראש כולל ומעולם לא החזיק טיבותא לנפשיה. הרב היה גאון בענווה ובמידות ואף פעם לא הראה שהוא שווה יותר. בירושלים היו מחוברים אליו אנשים וסוחרים פשוטים מאד שראו בו איש אמת וחבר נאמן ואף הוא השיב להם כפליים באהבתו אותם".

בשנים האחרונות סבל ממחלת כליות ולמרות כאבים ויסורים רבים לא ויתר על לימוד התורה ואף התבטא בכאב "אם איני יכול ללמוד למה לי חיים"...שותפתו לחיים רעייתו הרבנית דבורה זרביב תבדל לחיים ארוכים, אחותו של חכם בן ציון אבא שאול, הוסיפה שחייו היו מוקדשים לתורה ואילו היא הייתה כעזר כנגדו.