שמאלנים? אנחנו?

למרות כל ההתקפות עליהם מצד בכירי הליכוד, 13 אלף בני אדם התפקדו דרך קבוצת ''הליכודניקים החדשים'', והם ממש לא מתכוונים לעצור.

בני טוקר , כ' באלול תשע"ז

נתניהו בכנס הליכוד
נתניהו בכנס הליכוד
Photo by Tomer Neuberg/Flash90טוען....

''הליכודניקים החדשים'' לא עוצרים וממשיכים להסתער על סניפי הליכוד ברחבי ארץ ולהתפקד למפלגת השלטון.

המספר המוערך של מתפקדי ''הליכודניקים החדשים'' עומד על כ-13 אלף בני אדם.

דן קלארמן, מראשי הקבוצה שזכתה לביקורת מצד חברי כנסת ושרים בליכוד, דוחה את הטענות על 'השתלטות' שלהם על המפלגה ואומר לערוץ 7 כי ביטול האפשרות להתפקד דרך האינטרנט הקשתה על ההתפקדות אך המהלך הזה לא עוצר אותם.

"עכשיו צריכים ללכת פיזית לאחד מהסניפים ולהגיש שם את הניירת. לפעמים הם אפילו מקשים עלינו, שמענו מקרה בו קבוצת צעירים הגיעה למצודת זאב וביקשו מהם תעודת יושר, זה קצת מצחיק אבל בפועל ההתפקדות נמשכת".

לדבריו הליכודניקים החדשים לא עוסקים בתחום המדיני והביטחוני אלא רק בסוגיות האזרחיות-חברתיות, "אותנו מעניין נושאים כמו השוויון בנטל ולימודי ליבה והעומס שנופל על שכבת הביניים כמו גם המיסוי והמחיה היקרים. אז כמו הפייגלינים והכתומים שרצו לחזק את ההתיישבות אנחנו רוצים לחזק את מעמד הביניים.

''הגענו לשיא בזמן המחאה החברתית אבל מסתבר שאם אתה לא פקוד של מפלגה אף אחד לא סופר אותך", הוא מסביר.

קלארמן טוען שבכירי הליכוד מעוניינים להמשיך להיות 'מועדון סגור' וזו הסיבה לביקורת נגד הליכודניקים החדשים, "קיבלנו הרבה ביקורות מבכירי הליכוד כולל מראש הממשלה. אם זו היתה ביקורת נקודתית עלינו היינו שומעים קריאה של ראש הממשלה להתפקד לליכוד, אבל הם רוצים להישאר מועדון סגור.

''כיום יש כל מיני קבוצות לחץ קטנות וכל מיני איגודים שבוחרים את חברי הכנסת ולכן אנחנו מתחייבים להמשיך את המהפכה הסיזיפית שבסופה הקול יחזור לציבור הרחב. הבטחנו לאלה שהתפקדו דרכנו שכשיגיע הזמן נוציא רשימת מומלצים עם נימוקים לרשימת הליכוד לכנסת. שמענו שבשמאל מבקרים אותנו שבגללנו לליכוד תהיה רשימה טובה לכנסת אבל אנחנו באמת מאמינים שצריכים אנשים ראויים".