בשל גז מדמיע: משחק הכדורגל הופסק

משחק הכדורגל במסגרת המחזור השלישי בליגה הלאומית בין הפועל תל אביב ובית"ר ת"א/רמלה הופסק בשל גז מדמיע שפיזרו השוטרים במקום

נרי וייס , כ"א באלול תשע"ז

שופט כדורגל (ארכיון)
שופט כדורגל (ארכיון)
צילום: פלאש 90

לא רק בליגת העל. מהומות ביציעי אוהדי הפועל תל אביב הערב (שלישי), במשחק ההשלמה מהמחזור השלישי של הליגה הלאומית גרמו להפסקת המשחק בצעד חריג ונדיר.

המשחק שהתקיים ברמלה מול בית"ר ת"א המקומית, הופסק לכדי לא פחות מ-10 דקות, זאת לאחר שגז מדמיע שריססו שוטרים ביציע אוהדי הפועל ת"א פגע גם בשחקנים שעל כר הדשא ולשופט המשחק, אלי חכמון לא נותר ברירה.

האדומים מת"א שניצחו בשלושת המשחקים שלהם עד כה בליגה הלאומית, אליה ירדו אשתקד לאחר שנים רבות בליגה הבכירה, רוצים לשמור על מאזן מושלם ולהעפיל למקום הראשון בטבלה בדרבי הקטן של העיר התל אביבית. היריבה שממול, בית"ר ת"א/רמלה הינה קבוצת "בת" של היריבה המרה מכבי ת"א, ושחקנים רבים המשחקים בה שייכים לאחות הגדולה.

אך גם סיבה זו לא מאפשרת אנרכיה כמו זו שהתקיימה, ולא בפעם הראשונה ביציע אוהדיהם.

כזכור, בחודש נובמבר 2014 הופסק משחקה של הפועל ת"א בליגת העל בכדורגל וכמעט שלא חודש, לאחר שאוהד הקבוצה, אלרואי ידעי המכונה "פואד", פרץ לכר הדשא ותקף בברוטליות את כוכבה של היריבה העירונית מכבי ת"א, ערן זהבי.

מהומה גדולה שפרצה ביציע אוהדי הפועל ת"א היא שגרמה להתססת הגז. כוחות אבטחה ומשטרה שנכנסו ליציע האוהדים בכדי להשליט סדר ולעצור את התקרית בין שני מחנות האוהדים נאלצו לפזר את האירוע בעזרת גז פלפל, מה שגרם לפגיעה של מספר אוהדים בפניהם והצריך את פינויים אל כר הדשא לשם טיפול בהם.

יש לציין כי המאבטחים עצמם עזבו את עמדתם ביציע, רצו החוצה, השליכו את האפודות וזרקו בקבוקי מים על האוהדים שנחנקו מהגז כמו גם מספר שחקנים. רק לאחר דקות ארוכות חידש חכמון את המשחק והחזיר את שחקני שתי הקבוצות שכבר ירדו אל חדרי ההלבשה, אל כר הדשא.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il