השר אריאל במסר לבנט: "נאבק על אחדות"

שר החקלאות בוועידת האיחוד הלאומי: "לא יהיו שתי מדינות בין הירדן לים אלא מדינה אחת לעם ישראל. יש לומר זאת בתוקף - הכל שלנו".

חזקי ברוך , כ"א באלול תשע"ז

האיחוד הלאומי
האיחוד הלאומי
צילום: אור אלכסנברגטוען....

שר החקלאות אורי אריאל קרא הערב (שלישי) ליו"ר מפלגת הבית היהודי שר החינוך לאחד את מפלגתו עם מפלגת האיחוד הלאומי.

''עלינו לפעול מתוך אחדות ואני קורא לשר בנט - האחדות היא ערך אבל היא גם יכולה להביא להישגים יותר גדולים, לכן אנחנו באיחוד הלאומי נאבק על אחדות במחנה שתביא הצלחה שתשפיע על עם ישראל וארץ ישראל'', אמר אריאל.

שר החקלאות שנאם בוועידת מפלגת האיחוד הלאומי בירושלים, קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו לאמץ את ''תוכנית ההכרעה'' של ח"כ בצלאל סמוטריץ'. ''אין ולא יהיו שתי מדינות בין הירדן לים אלא מדינה אחת ריבונית לעם ישראל. יש לומר זאת בתוקף - הכל שלנו.

''אמרתי לראש הממשלה פעמים רבות - 'אתה יודע שלא יהיו שתי מדינות, האמירה שלך (בעד מדינה פלס') פוגעת בצדקת הדרך שארץ ישראל שלנו'. האיחוד הלאומי צריך להוביל קו ולומר את האמת. עלינו להגיע להכרעה, זה לא יקרה מחר אבל אנחנו לא מפחדים מדרך ארוכה״.

השר אריאל התייחס גם להחלטת בג''ץ לבטל את החוק שמעניק פטור מגיוס לחרדים, ''מכובדי שופטי בית משפט העליון - אנחנו מכבדים אתכם אבל כשאתם לא מכבדים אתכם הציבור לא מכבד אתכם. אנחנו נחוקק את פסקת התגברות ולא תוכלו לשנות את החוק''.