אבי גבאי: לילד חרדי אסור לגעת באמא

יו"ר המחנה הציוני מפגין בורות בכל הנוגע לחרדים. "ילד שגדל במאה שערים אסור לו לגעת באמא שלו. חיילים חרדים מרוויחים 7000 שקל".

עדו בן פורת , כ"ב באלול תשע"ז

 אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: אבי דישי. פלאש 90

יו"ר המחנה הציוני, השר לשעבר אבי גבאי, התייחס אמש (שלישי) להחלטת בג''ץ לבטל את הפטור מגיוס לחרדים.

במהלך כינוס של פעילי מפלגת העבודה בירושלים אמר גבאי ''אני מהחוק הקודם לא התרגשתי כי מה ראינו? ראינו שגייסו עוד קצת חרדים אבל בגיל 25, עם שלושה ילדים והם מקבלים 7000 שקל", טען גבאי, שכנראה לא מודע לכך ששכרם של החיילים הנשואים לא עובר את רף ה-5000 ש''ח.

יו"ר המחנה הציוני גם לא שמע על מסלולי הגיוס שמשלבים חרדים בחיל האוויר ובשאר זרועות צה''ל. לדבריו, ''זה לא שפתחו חטיבת צנחנים חדשה. גייסו הרבה מאוד משגיחי כשרות''.

"אני בעד שיהיו אנשים שלומדים תורה, בגבול מסוים, ואני בעיקר בעד שמי שעושה צבא יקבל עבור זה, שנכבד ונעריך את אלה שכן עושים צבא ולא רק נילחם באלה שלא עושים צבא. מי שעושה צבא יקבל שכר מינימום בישראל".

"אחרים יצטרכו לעשות שירות אזרחי או שירות אחר אבל בסופו של דבר מה שחשוב זה שמי שעושה צבא יקבל את מה שמגיע לו'', אמר גבאי.

בשלב זה טען יו"ר המחנה הציוני כי ''ילד שגדל במאה שערים אסור לו לגעת באמא שלו, ללחוץ יד לאמא שלו אסור לו, אז אנחנו באמת מצפים שהוא יבוא להיות חייל בנח''ל? באמת אתם חושבים שזה יקרה?

''זה הרי לא יקרה אז בואו נכבד את מה שכל אדם יכול לעשות ואת מה שהוא לא יכול, ובעיקר נדאג למי שעושה עבורנו ושומר עבורנו על המדינה הזאת", אמר גבאי.