התערבות גסה ובוטה של בג"ץ

ראש מועצת שומרון יוסי דגן שוחח עם יו"ר ש"ס אריה דרעי: ''עומדים כחומה בצורה לצד הציבור החרדי''.

ערוץ 7 , כ"ב באלול תשע"ז

דרעי ודגן בקבר יוסף
דרעי ודגן בקבר יוסף
צילום: מועצה אזורית שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב הבוקר (רביעי) על החלטת בג"ץ אמש לבטל את החוק המעניק לחרדים פטור מגיוס.

לדברי דגן "מדובר בהתערבות פוליטית גסה ובוטה מצד בג"ץ. כסרן במילואים וכמי שמייצג את השומרון שהוא אחד האיזורים עם הריכוז של הכי הרבה לוחמים וקצינים במדינת ישראל, בטוח שמי שרוצה ללמוד תורה צריך לכבד את הרצון שלו ולאפשר לו ללמוד תורה''.

דגן שוחח הבוקר עם יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי ואמר לו כי ''אנחנו צריכים לעמוד כחומה בצורה מול בג"ץ ולעצור את המהלך הזה שיותר משהוא מועיל הוא מזיק לחברה הישראלית ולמרקם המיוחד שלה".

שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) תקף הבוקר את שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין, בעקבות פסק הדין של בג''ץ הפוסל את החוק המעניק פטור מגיוס לחרדים.

''השופט רובינשטיין הוא אנטי דתי, בגללו נאלצתי להתמנות לשר, אפילו שנתניהו החזיק בתיקים נוספים מלבד הבריאות. הוא חצוף, סילף בפסק הדין את דבריו של האדמו"ר מגור ה׳בית ישראל׳ זצ"ל", אמר ליצמן ברדיו ''קול ברמה''.

''הגיע הזמן לחוקק חוק שיאסור על בג״ץ לפסול חוקים. אני בטוח שלא תהיה לנו שום בעיה להעביר אותו", הדגיש שר הבריאות.

ליצמן הבהיר לא הופתע מפסיקת בג״ץ. ''השופטים רובינשטיין ובייניש עשו את זה ביום אחרון לפסיקתם, בבחינת 'פגע וברח'. הם מפחדים כשהם על הכיסא, כשהם עוזבים לא אכפת להם שאחרים ישברו את הראש''.

ליצמן לא מתרגש מהביקורת של יאיר לפיד. ''לפני חודשיים לפיד עוד לבש כיפה בכותל, הוא מתנהג איך שנוח לו מבחינה פופוליסטית. לא צריך להתייחס אליו ולדבר איתו'', אמר.