מגזר חדש נולד?

"אנחנו יכולים להיות המתורגמנים בין המגזרים השונים בעם ישראל, להסביר את החרדים לחילונים ואת החילונים לחרדים".

ערוץ 7 , כ"ב באלול תשע"ז

"כנס נהורא – מתחברים באלול"
"כנס נהורא – מתחברים באלול"
צילום: אמיל יוסף

למה חוזרים בתשובה ב"מדינת תל אביב"?

ברמת גן נערך בתחילת השבוע "כנס נהורא – מתחברים באלול" שעסק בדילמות המרכזיות של עולם התשובה.

את הערב ליוו הזמרים אביתר בנאי, אהרן רזאל, וגדי פיינגולד. בכנס השתתפו כשלוש מאות איש גברים ונשים.

הרב יצחק גרוסמן, רבה של מגדל העמק, שנבצר ממנו להגיע בשל פגיעה רפואית לאירוע ריגש את באי הכנס כששוחח עם הקהל בטלפון. הוא הדגיש את עניין האחדות ואמר, "הקב"ה אוהב אותנו כשאנחנו ביחד".

הרב עמית קדם, מפתח שיטת "דמיון נובע" ומחנך בקהילת 'שדה צופים' במעלות, אמר לקהל, "הבשורה שאנחנו (בעלי התשובה) צריכים להביא היא השבירה של המגזריות. זה גם אחד הדברים היפים שקורים כאן הערב בכנס, היכולת להושיב אנשים מקצוות שונים בשולחן כזה ביחד".

הרב עופר גיסין, מרצה ליהדות וחסיד ברסלב, הוסיף, "אנחנו יכולים להיות המתורגמנים בין המגזרים השונים בעם ישראל, להסביר את החרדים לחילונים ואת החילונים לחרדים".

ראש ישיבת ההסדר ברמת גן הרב יהושע שפירא שוחח עם המשתתפים על חשיבותם של בעלי התשובה, "הם עמוד האש והמודל ליכולת לעבור מהפכה עצומה, עבור השם יתברך".

הרב נחמיה וילהלם, שליח חב"ד בעיר בנגקוק, אמר כי יש צימאון גדול, כלשונו, לעולם התשובה, "המון אנשים באמת רוצים וצריך להיות שם בשבילם, העולם מחכה לכל אחד ואחד מאיתנו. הרבי תמיד היה אומר שכל אחד הוא שליח. ובאמת צריך לראות בזה שליחות אישית, לדעת שלכל אחד מאיתנו יש תפקיד".

הרב עמיחי איל, מנכ"ל הארגון 'נהורא' ויוזם הכנס, בירך על הצלחת הערב, "מאות אלפי בעלי התשובה הם ציבור ייחודי, שנושא בשורה לחברה הישראלית. יש להם יכולת להשפיע ולהוביל את החברה הישראלית ומדינת ישראל קדימה .יש לבעלי התשובה את היכולת לחבר בין העולמות ולקחת את הטוב משניהם, הכנס ש'נהורא' אירגנה הוא חלק מתהליך זה, שהולך ומתעצם".

צילום: כנס נהורא
צילום: כנס נהורא