אלימות שוטרים: בעטו וחבטו ללא סיבה

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה כתב אישום נגד שני שוטרי יס"מ שתקפו באלימות אזרח שהשתתף בחגיגות ל"ג בעומר במירון.

ערוץ 7 , כ"ב באלול תשע"ז

ארכיון
ארכיון
חזקי עזרא

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד שני שוטרי יס"מ מאזור המרכז בגין תקיפה בחגיגות ל"ג בעומר בהר מירון.

שני השוטרים, גיא אוחיון ויואב פונדקי, אבטחו את חגיגות ל"ג בעומר במירון בחודש מאי האחרון. אוחיון שימש באירוע כראש צוות ופונדקי שירת תחת פיקודו.

עם תום החגיגות, המשיכו המשתתפים אל תחנת איסוף הנוסעים בתחבורה ציבורית שהוקמה בהר מירון. בשלב מסוים התפתח ויכוח לגבי העלייה לאוטובוס. פונדקי תפס את אחד האזרחים בדש חולצתו, משך אותו והורידו מהאוטובוס, בעודו מגדף אותו.

עם הוצאתו מהאוטובוס, לפתו שני השוטרים את האזרח בצווארו, קיפלו בחוזקה את ידו לאחור והובילו אותו לפינה צדדית הסמוכה לתחנת האיסוף, תוך שבדרך הם בועטים בו ברגליו, ללא כל סיבה.

במהלך הובלתו של האזרח, נפלה הכיפה אשר הייתה מונחת על ראשו, אך חרף בקשותיו מהשוטרים כי יסייעו לו להרים את הכיפה, הם סירבו לעשות כן ואף דרכו בהתרסה על הכיפה באומרם "אתה לא ראוי לכיפה הזאת".

האזרח נלקח אל הפינה הצדדית ויואב פונדקי הרכין את ראשו של האזרח, פיסק את רגליו בחוזקה והחל לחבוט בו, תוך שהוא ממשיך ומגדף אותו.

אוחיון פנה אל פונדקי ואמר לו: "תיזהר עם הידיים באזור האוטובוס, הוא מרושת מצלמות, אם אתה רוצה לטפל במישהו תטפל בו רק כאן".

בשלב זה, פונדקי קיפל בחוזקה רבה יותר את ידו של האזרח והמשיך לכופף את גופו ארצה, תוך שהוא ממשיך ומגדף אותו. בתגובה, החל האזרח לבכות, אולם השוטרים לא הרפו ממנו והמשיכו לאחוז בו ולגדפו.

כתב האישום מייחס לשני השוטרים תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות.