מי ריסס גז על אוהדי הפועל ת"א?

כמעט יממה לאחר הפסקת משחקה של הפועל ת"א בשל עימותים ביציעים בהם רוססו האוהדים בגז פלפל, מתחילה להיחשף התמונה המלאה

נרי וייס , כ"ב באלול תשע"ז

משטרה
משטרה
צילום: ISTOCK

אמש, בדקה ה-22 למשחק בין הפועל תל אביב לבית"ר ת"א/רמלה, משחק שהיה השלמה מהמחזור השלישי בליגה הלאומית, רוססו אוהדי הפועל ת"א בגז פלפל.

הגז שפגע בעשרות אוהדים בהם גם ילדים, התפזר והגיע גם לכר הדשא ושופט המשחק אלי חכמון נאלץ להפסיקו ושלח את שחקני שתי הקבוצות במהירות אל חדר ההלבשה. היום (רביעי) מתבהרת התמונה מדוע רוססו האוהדים התל אביבים ומי הם אלו שעשו זאת.

על פי דו"ח השופט ודו"ח המשקיף עולה כי מי שריססו את גז הפלפל אלו לא אחרים מאשר סדרני המשחק, אשר רובם המכריע הגיעו ממזרח ירושלים ועליהם חל איסור מוחלט לעשות זאת. עוד עולה מהדו"ח כי לא הייתה כלל סיבה לריסוס הגז מצידם של הסדרנים וכי אוהדי הפועל ת"א התנהלו כשורה.

נראה כי הסיבה להפעלת הגז מצידם של הסדרנים היא בשל תגרה שהתפתחה ביניהם לבין מספר אוהדים אדומים ביציעים, אך לא כזו שסיכנה את חייהם. אם אכן כך יהיה גם בדו"ח הרשמי של המשטרה שנכחה במקום, ספק רב אם האדומים יעמדו לדין בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

אגב, 10 דקות לאחר שהופסק, חודש המשחק בו ניצחה הפועל ת"א בתוצאה 2:0 והעפילה למקום הראשון בטבלת הליגה הלאומית.

כעת דורשים ראשי הקבוצה האדומה מת"א את העמדתם לדין של האחראים לאירוע, כשבמכתב ששלחו היום להתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגות ומפקד משטרת רמלה, נכתב כי "לאור הנזק העצום שגרם האירוע, למועדון הפועל ת"א ולקהל אוהדיו, אנו פונים אליכם בבקשה לחקור את האירוע ולמצות את הדין עם האחראים לו".

עוד נכתב, "מעדויות רבות שנאספו עולה כי ילדים רבים נפגעו, נכנסו להיסטריה ובכו, כתוצאה משאיפת הגז, דבר שגרם ועלול לגרום לנזק כבד".

לדבריהם, "המועדון התברך באוהדים רבים שמגיעים למשחקי הקבוצה בהרכב משפחתי, לרבות ילדים צעירים אשר חוו אתמול טראומה כתוצאה מהאירוע. לא יעלה על הדעת שאוהדים יגיעו למשחק כדורגל ויחוו 'אירוע מלחמתי' ביציע".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il