ליברמן לחרדים:
שירות או רישום פלילי ושלילת תקציבים

שר הביטחון ליברמן אומר כי הוא מצפה מכל צעיר - כולל חרדים ומוסלמים - להתגייס. הוא גם מאיים: מי שלא יתגייס מסתכן ברישום פלילי.

חזקי ברוך , כ"ב באלול תשע"ז

השר ליברמן בטקס הרמת כוסית של מפלגת ישראל ביתנו, הערב
השר ליברמן בטקס הרמת כוסית של מפלגת ישראל ביתנו, הערב
צילום: חזקי ברוךטוען....

שר הביטחון אביגדור ליברמן מתייחס הערב (רביעי) באירוע הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה של מפלגת ישראל ביתנו, לביטול חוק הגיוס בידי בג"ץ.

"אנחנו לא נלחמים נגד החרדים או נגד בג"ץ וניגשים לבעיה בשכל ישר. המרכיב הכי חשוב לעוצמה של המדינה הוא החוסן הלאומי וגיבוש החברה הישראלית. ניצחנו ב-'48 וב-'67 כי היינו מאוחדים", אמר ליברמן.

הוא ציין כי "גם כאן הפרמטר שמנחה אות הוא החוסן הלאומי. חברה שחלקים גדולים ממנה לא מאמינים באותם ערכים - ואתה רואה פילוג וקיטוב - זה מסוכן. אנחנו מדברים על שירות לכולם - ואין סוג א' וסוג ב'. כל צעיר שמגיע לגיל 18 חייב להגיע או לשירות צבאי או אזרחי. אני לא מדבר רק על היהודים אלא על כל אזרחי מדינת ישראל, כולל מוסלמים".

"למה חרדי לא יכול לשרת בצבא או בשירות לאומי?", תהה ליברמן והוסיף, "יש אתגרים לכולם. שואלים אותי איך תגייס את כולם? אין שום כוונה להכניס לכלא אף אחד. צריך לעשות זאת בחוכמה. אפשר לתת לכל אחד רישום פלילי, ולא לסבסד אף אחד מהם - לא ישיבה ולא מכינה שמקבלת סרבני שירות", הבהיר ליברמן.

על המצב הביטחוני אמר ליברמן: "בעוטף עזה זו התקופה הכי שקטה מאז ששת הימים. בשב"כ ובצבא יודעים לספור כל אבן וכל בקבוק תבערה שפוגע בריבונות שלנו. אלה 15 החודשים הכי שקטים מאז 1967".

שר הביטחון התייחס גם לבנייה בהתיישבות וטען, "רק ביו"ש במחצית הראשונה של 2017 אישרנו לבניה 1,400 יחידות דיור ועוד 10,000 לשיווק .לא היו נתונים כאלה משנה 2,000. אנחנו מאשרים פרוייקטים ומביאים תוצאות בעוד אחרים עוסקים בסיסמאות".

הוא התייחס גם להתערבותו של בג"ץ בסוגיות שונות בתחומים שלדעתו אינם בסמכותו. "שמעתי שבג"ץ ביטל החלטה של שר הפנים על חברים בחמאס שהוא ארגון טרור ואנחנו משלמים להם ביטוח לאומי ודמי אבטלה. בג"ץ מתערב בדברים לו לא גם בתחום הביטחון הכלכלה ובעוד תחומים. אנחנו נבחן מחדש את כל התשתית שאפשרה לבית המשפט העליון להתעסק בנושאים שונים".

לגבי העיסוק הישראלי באיראן וסימונה כאויבת המרכזית של ישראל אמר ליברמן, "מי שאומר שאנחנו מעלים את הנושא האיראני בגלל פוליטיקה הוא בור ולא מבין על מה הוא מדבר. האתגר הביטחוני הגדול ביותר של מדינת ישראל הוא איראן. המטרה שלהם היא השמדת מדינת ישראל והם לא מסתירים את זה".

הוא סיים ואמר כי "עם כל חילוקי הדעות, נעשה הכל כדי לשמור על הממשלה הזאת ונגיע לעמק השווה - וזו תהיה הקואליציה הראשונה במדינת ישראל שתוציא את ימיה וממשלה שתתפקד עד יומה האחרון".