רעידת אדמה: אלי כהן התפטר מבית"ר י-ם

שבועיים בלבד לאחר שהתמנה למנהלה המקצועי, ובעקבות התבטאות גזענית בראיון שערך הבוקר, התפטר אלי כהן מבית"ר ירושלים

נרי וייס , כ"ב באלול תשע"ז

אלי אוחנה
אלי אוחנה
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

תדהמה בבירה ובעולם הספורט בכלל. 10 ימים בלבד לאחר שמונה בקול תרועה רמה ושלושה ימים לפני משחק העונה מול הפועל חיפה על המקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל, התפטר הערב (רביעי) אלי כהן 'השריף' מבית"ר ירושלים.

כהן, בן ה-66 שהגיע לבית"ר ירושלים לקדנציה רביעית כמנהל מקצועי וכדמות הבכירה בצוות האימון, התפטר לאחר שדברים שפורסמו הבוקר ב'ידיעות אחרונות' עוררו סערה גדולה בעולם הכדורגל הישראלי ולא רק.

כהן, שהפעם האחרונה בה אימן את בית"ר הייתה בעונת 2012, אז הנחית הבעלים של בית"ר ארקדי גאידמק, צמד שחקנים מוסלמים, אמר בראיון לידיעות אחרונות כי לא יביא שחקן ערבי לבית"ר כיום מאחר שזה נגד רצונם של האוהדים.

ההתבטאות תפסה תאוצה וביקורת ציבורית גדולה הושמעה כלפי המאמן הוותיק ,כמו גם מצידו של הבעלים טביב שכעס על ההתבטאויות. הערב, בתום פגישה בין מחזיק זכויות הניהול במקומו של טביב, אלי אוחנה לכהן, הודיע המאמן הוותיק על התפטרותו.

נראה כי מאחורי הקלעים היו סיבות נוספות לפיטורים המוקדמים, כשבין היתר חוזהו טרם הועבר בבקרה התקציבית וכן הדרישה מצידו של הבעלים טביב להתנצל על הדברים, מה שעורר את זעמו של כהן שסרב.

מבית"ר נמסר, "מחזיק זכויות הניהול בבית"ר ירושלים, אלי אוחנה, נפגש הערב עם היועץ המקצועי של בית"ר, אלי כהן, בעקבות הדברים שאמר בראיון שפורסם הבוקר בידיעות אחרונות".

לדברי המועדון הירושלמי, "אלי כהן התנצל בפני אוחנה על הדברים והציע את התפטרותו. לנוכח הדברים שנאמרו, אלי אוחנה קיבל את התפטרותו של אלי כהן".

כזכור, זו הפעם השניה העונה בה בית"ר מפטרת ונפרדת מאיש מקצוע, כשארבעה ימים לפני פתיחת העונה בליגת העל בכדורגל פיטרה זו את מאמנה בחצי העונה האחרונה, שרון מימר. למרות כל זאת, בית"ר פתחה את העונה היטב עם מאזן מושלם בליגת העל הישראלית וכל 9 הנקודות האפשריות.

מי הבא בתור?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il