הטיפה נגד מהגרים – והעסיקה מהגרת

אליס ויידל, אחת מבכירות מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה", שמיתגה את עצמה כ"מפלגת אנטי-הגירה" העסיקה מבקשת מקלט סורית.

ניסן צור , כ"ג באלול תשע"ז

העסיקה מהגרת? אליס ויידל
העסיקה מהגרת? אליס ויידל
צילום: רויטרס

אליס ויידל, בכירה במפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" שהצהירה על מלחמתה במהגרים המוסלמים במדינה, העסיקה מהגרת סורית בביתה.

העיתון הגרמני "Die Zeit" דיווח כי ויידל, 38, אחת מבכירות מפלגתה "אלטרנטיבה לגרמניה" שמיתגה את עצמה כ"מפלגת אנטי-הגירה" העסיקה מבקשת מקלט סורית בבית אותו רכשה בשוויץ. על פי הדיווח ויידל גם שילמה למהגרת המקלט הסורית במזומן על מנת להימלט מהחוק האוסר על העסקת מהגרים לא חוקיים. עורכת דינה של ויידל סירבה להגיב על ההאשמות נגד הפוליטיקאית, שהתבטאה בעבר פעמים רבות נגד כניסת מהגרים לאירופה, וטענה כי "ניתן לה זמן קצר מדי על מנת להתייחס לסוגיה משפטית מורכבת".

כעת עומדת ויידל בפני כתב אישום אפשרי על העסקת מהגר זר לא חוקי והעלמת מס, כאשר עדיין לא ידוע האם תוכל להמשיך ולכהן כחברה בכירה במפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" שמצפה להישג משמעותי בבחירות שיתקיימו בגרמניה בעוד עשרה ימים. ראשי המפלגה תקפו בחודשים האחרונים בחריפות את מדיניותה של הקנצלרית אנגלה מרקל בנושא כניסת המהגרים לשטח גרמניה, והעובדה כי חברת מפלגה בכירה העסיקה מהגרת לא חוקית עלולה לפגוע קשות בתדמית המפלגה ובאמינות ראשיה.

ויידל עצמה כבר היתה מעורבת בשערוריה אחרת בשנת 2013, כאשר בתכתובת דואר אלקטרוני ששלחה למועמד אחר של "אלטרנטיבה לגרמניה" כינתה את ממשלת גרמניה "חזירים" וטענה כי "גרמניה נכבשה על ידי ערבים וצוענים". היא גם טענה באותה הודעת דוא"ל כי "ממשלת גרמניה הפכה להיות בובה בידי בעלות הברית המערביות שהביסו אותה במלחמת העולם השנייה". ויידל הכחישה אז את המייל המדובר ועורכי דינה אף איימו בתביעת דיבה על כלי התקשורת שפירסמו את תוכן המייל.