נער תושב בת עין נאשם בתקיפת נהג ערבי

בכתב האישום נאמר כי הנער בן ה-16 תקף נהג אוטובוס בחברה לפיתוח גוש עציון, לאחר ששאל אותו עם הוא יהודי או ערבי והנהג השיב "ערבי".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ג באלול תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
פלאש 90

כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית משפט השלום לנוער בירושלים נגד נער בן 16 מבת עין. הנער מואשם בעבירה של תקיפה הגורמת חבלה ממשית ממניע גזעני.

לפי כתב האישום, ב-16 באוגוסט בשעות אחר הצהריים הגיע הנער, יחד עם נער נוסף, לתחנת האוטובוס בישוב בת עין בגוש עציון כשהוא מצויד בגז פלפל. בשעה זו שהה בתחנה נהג קו 164 של החברה לפיתוח גוש עציון.

הנער ניגש אל חלון האוטובוס הסמוך למושב הנהג וביקש ממנו לפתוח את החלון, זאת במטרה לפגוע בו באמצעות התזת גז הפלפל שברשותו בשל היותו ממוצא ערבי. הנהג סירב. הנער שאל את הנהג מבעד לחלון הסגור באיזו שעה יוצא האוטובוס והנהג השיב לו באמצעות סימוני ידיים שהוא עתיד לצאת בשעה ארבע וחצי. הנער ניגש יחד עם אדם נוסף לדלת כניסת הנוסעים והנהג פתח את הדלת.

הנער שאל את הנהג האם הוא יהודי או ערבי, תוך שהוא מחביא מאחורי גבו את תרסיס גז הפלפל. נהג האוטובוס השיב שהוא "ערבי". בתגובה ריסס הנער את פניו של הנהג בגז פלפל, ומיד לאחר מכן נמלט מן המקום.

שני שוטרים שהיו באזור רדפו אחרי הנער אולם זה המשיך בבריחה. השוטרים הוצבו באזור הישוב בת עין בעקבות מספר אירועי תקיפה של נהגים ממוצא ערבי בשבועות שקדמו לאירוע.

"במעשיו תקף הנאשם את הנהג וגרם לו חבלה של ממש מתוך מניע של גזענות או עוינות כלפי השתייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני", נאמר בכתב האישום.

הפרקליטות ביקשה לעצור את הקטין עד תום ההליכים המשפטיים ולחילופין לקבוע תנאים מגבילים בעניינו שיאיינו את המסוכנות הנשקפת ממנו.

עו"ד דוד הלוי אשר מייצג את הקטין מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה: "חרף ניסיונות חוזרים ונשנים של הפרקליטות להביא למעצרו של מרשי הדבר לא עלה בידם. יצויין כי בעניינו של מרשי, דנו שבעה שופטים שונים של בתי המשפט השלום והמחוזי, כולם ללא יוצא מן הכלל, לא קיבלו את עמדת המשטרה והפרקליטות ובסופו של יום נקבעו לקטין תנאי שחרור. הדבר מדבר בעד עצמו. יצויין עוד כי בתיק דנן נחצו קווים אדומים כאשר נעשה ניסיון לעצור את מרשי בניגוד להחלטה שניתנה בידי בית המשפט תוך רמיסת זכויותיו כקטין נטול עבר פלילי".