מפיקי הענק מגבים את מירי רגב

האחים משה ולאון אדרי, מבכירי תעשיית הקולנוע בישראל, לא ישתתפו בטקס פרסי אופיר בשל ההחלטה שלא להזמין את שרת התרבות מירי רגב.

עדו בן פורת , כ"ד באלול תשע"ז

משה וליאון אדרי
משה וליאון אדרי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האחים משה וליאון אדרי, מבכירי תעשיית הקולנוע בישראל, הודיעו היום (שישי) כי לא ישתתפו בטקס פרסי אופיר שיתקיים השנה, בעקבות ההחלטה של הנהלת הטקס לא להזמין אליו את שרת התרבות והספורט מירי רגב.

השניים שיגרו מכתב למוש דנון, יו"ר האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה, ובו כתבו "קיבלנו בתדהמה את ההחלטה המצערת שלא להזמין השנה את שרת התרבות והספורט, גב' מירי רגב, לקחת חלק בטקס, .ביכול, באמתלה של הימנעות מהזמנת פוליטיקאים לטקס".

"לצערנו, בהחלטה פחדנית ושגויה, הוחלט השנה להפוך את טקס פרסי אופיר לבמת התגוששות פוליטית אשר אינה מכבדת את מעמד הקולנוע הישראלי ויוצריו", טענו האחים אדרי.

לדבריהם מדובר בהחלטה שגויה ובוטה, ''המבטאת רצון של קומץ בלתי מייצג של יוצרים שלא מוכן לקבל ולכבד את האחר ומעוניין בהטלת חרם והשתקה של שר בישראל".

השניים קראו ליו"ר האקדמיה להזמין את רגב לטקס והבהירו כי נכון לשעה זו ''איננו מתכוונים לתת יד להתנהגות זו ולקחת חלק באירוע מפלג הפועל בדרך של חרמות, אי סובלנות וסתימת פיות".

במהלך טקס פרסי אופיר שנערך בשנה שעברה, קמה שרת התרבות רגב ויצאה מהאולם במחאה על ביצוע שירו של המשורר הערבי מחמוד דרוויש.

"יצאתי באמצע שירו של מחמוד דרוויש בטקס אופיר", הסבירה רגב בעמוד הפייסבוק שלה. ''יש לי הרבה כבוד וסבלנות לאחר, אבל אין בי שמץ סבלנות לדרוויש ולכל מי שרוצה לחסל את עמי או מדינתי. לא אהיה קהל לשיריו''. רגב שבה למקומה לאחר שהשיר הסתיים.

לאחר מכן, כשנשאה דברים לקראת סיום הטקס, התייחסה רגב לצעד שעשתה ואמרה "יצאתי ואני רוצה להסביר לכם למה. דווקא להתחלה של השיר 'תרשום אני ערבי' של דרוויש אני יכולה להסכים. יש זהות ערבית ואני לא רוצה למחוק אותה. אבל בסוף השיר הוא אוכל את הבשר של כולנו. של העם היהודי. לזה אני לא מסכימה.

''על זה בדיוק נלחם הערב ראש הממשלה על בימת האו''ם. זה שקר ויישאר שקר גם אם יכתוב אותו משורר מוכשר. לזה אף אחד לא צריך להסכים ולא צריך להיות סובלני לזה. כתת אלוף בצה''ל אני יכולה גם להרגיע אתכם - זה לא יקרה", הוסיפה רגב בשנה שעברה.