אוהדי חיפה: אל תתעסקו לנו בשבת

עם סיום המשחק בין מכבי חיפה להפועל רעננה באצטדיון סמי עופר, תלו אוהדי חיפה שלט הנושא את הכיתוב: "זו הדת שלנו - אל תתעסקו בשבת"

נרי וייס , כ"ה באלול תשע"ז

אוהדי חיפה
אוהדי חיפה
צילום: באדיבות האתר הרשמי של מכבי חיפה (ראובן כהן).

"זו הדת שלנו, אל תתעסקו לנו בשבת", כך כתבו אוהדי מכבי חיפה הערב (מוצאי שבת) על שלט הענק ביציע אוהדיהם, אותו תלו לקראת סיום המשחק של קבוצתם מול הפועל רעננה.

על אף האיסור של משטרת ישראל לגבי תליית שלטי ענק, תלו אוהדי חיפה השייכים לארגון האוהדים "הקופים הירוקים", שלט ביציע באצטדיון סמי עופר שבחיפה, הנושא את הכיתוב "אין לכם מונופול על המסורת שלנו - זו הדת שלנו, אל תתעסקו לנו בשבת".

שלט המחאה נתלה כתגובה למחאת הכדורגלנים והתנועה למדינה יהודית ודמוקרטית, שביום שני הקרוב תדון בבג"ץ ועיקרה - הפסקת משחקי הכדורגל בשבת לאלתר.

בדף הפייסבוק שלהם כתבו אוהדי חיפה, "לאחרונה עלו בתקשורת גורמים מסויימים הקוראים לביטול משחקי הכדורגל בשבת. את הבמה התקשורתית הם ניסו לנצל בכל דרך אל הם כנראה לא מבינים דבר פשוט - זה הרבה יותר גדול מהם".

לדברי האוהדים הירוקים, שגם שחקניהם חתומים על העצומה הקוראת לא למשחקים בשבת, משטרת ישראל ניסתה לחבל בשלט הפריסה הענק ולמרות זאת, עם סיום המשחק בו ניצחו בתוצאה 2:4 תלו אלה את השלט. "כקהל אוהדים וכארגון את דברינו אנו אומרים מהיציע באופן טבעי לגמרי. קצין משטרת ישראל שידו הייתה בביטול החלטת הממשלה בנוגע לאישור דגל הפריסה במשחק הבית הקודם, חזר לסורו גם הערב עם איסור על הכנסת שלטים שהוכנו במטרה להגיד את דברינו בבית שלנו".

אך נראה שגם החלטת המשטרה לא מעניינת את האוהדים. "ארגון הקופים הירוקים ימשיך להגיד את דברו ולהגיב על מקים מהסוג הזה, מעל ומתחת לפני השטח. משטרת ישראל לא תסיט אותנו מהעיקר, וכל יפי הנפש שקוראים לביטול הכדורגל בשבת, כדאי שתבינו - אין לכם מונופול על המסורת שלנו, וכדורגל משחקים משבת לשבת".

אך לא כל האוהדים הסכימו עם הכתוב בשלט והדעה של ראשי ארגון האוהדים הירוקים, כשהתגובות על הפוסט שכתבו היו זועמות ביותר. "כל אחד והדעה שלו", כתב אחד האוהדים, "כאחד שמאמן וששמור שבת אני בעד שלא ישחקו בשבת. אני משתדל להגיע לכל משחק ויוצא שאני מפספס הרבה בגלל שזה בשבת. כשהמשחקים מתקיימים בימי ראשון, שני או אפילו במוצאי השבת כולם באים ונהנים".

אוהד אחר כתב, "לא מזדהה עם הפוסט. אני שומר שבת והרבה פעמים לא יכול לבוא כי משחקים בשבת וחבל. אפשר גם להתחשב בשומרי השבת ולא לגרום לכפייה חילונית".

"דווקא כאוהדי מכבי חיפה אנחנו אמורים להבין שאין שום בעיה עם משחקים לא בשבת. אין שום חובה שהמשחק ישוחק בשבת וימנע מדתיים לשחק באופן מקצועני או להגיע לצפות במשחקים. לא ראיתי שמשחקים שמתקיימים בימי חול פגעו בהגעת אוהדים חיילים וילדים ליציעים".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il