פשיטה על הבית בו "אומץ" המחבל

"פשיטה מאסיבית" על בית של זוג שגידל ילדי מהגרים מסוריה – בהם הצעיר שנעצר לאחר פיצוץ ברכבת התחתית של לונדון.

גיא כהן , כ"ו באלול תשע"ז

המשטרה הבריטית פשטה בשבת על בית של בני זוג מבוגרים שגידלו ילדי פליטים / מהגרים, כמשפחת אמנה. זאת, משום שהחשוד בן ה-18 שנעצר לאחר הפיצוץ ברכבת התחתית בלונדון שלשום (שישי) היה בין הילדים שאומצו ע"י בני הזוג.

הבית שייך לרונלד ג'ונס, בן 88, ולרעייתו פנלופה בת ה-71. השניים זכו בעבר לכבוד מהמלכה, לאחר שגידלו 268 ילדי אמנה. לדברי שכנים, לבני הזוג ששה ילדים משל עצמם, והם החלו לאמץ ילדים לאחר שראו את מצוקתם של ילדים שברחו מסוריה וממקומות אחרים. אחד השכנים אמר ל"סאן" הבריטי כי הילדים שאומצו הם סורים.

החיפוש תואר בדיווחים כ"מאסיבי". השכנים בבתים הסמוכים נדרשו להתפנות באופן מיידי מבתיהם – כנראה בגלל חשש מפיצוצים אפשריים של חומרי נפץ, או מנוכחותם של חמושים. כ-60 בתים פונו, על פי הדיווחים.

חלק מהשכנים נראו בוכים והביעו חשש שלא יורשו לשוב לבתיהם. המשטרה העניקה להם מחסה ואוכל במועדון ספורט סמוך עד תום החיפוש, אך טרם נמסר כי החיפוש הסתיים.

החשוד נעצר בעיר דובר. המשטרה לא מסרה פרטים אודותיו וטרם הוגש נגדו כתב אישום כלשהו.

הפצצה שהוטמנה ברכבת התחתית היא פצצה מאולתרת שהוכנה בתוך דלי. היא התפוצצה באופן חלקי בלבד אך יצרה כדור אש גדול שגרם לכוויות רבות בקרב נוסעים. בבריטניה היו מתחילת השנה 4 התקפות טרור, שגרמו למותם של 36 בני אדם, בהם ילדים.