ארה"ב מתערבת באו"ם לטובת ישראל

לערוץ 7 נודע כי מייק פנס יערוך בשולי העצרת הכללית של האו"ם דיון מיוחד שבו יקרא לניהול שיח הוגן כלפי ישראל בכל הגופים של הארגון

ניצן קידר , כ"ו באלול תשע"ז

מייק פנס
מייק פנס
צילום: רויטרס

ארה"ב מגבירה את מהלכיה בתוך האו"ם לשינוי הנרטיב האנטי ישראלי שאפיין רבות ממדינות הארגון.

לערוץ 7 נודע כי סגן הנשיא מייק פנס צפוי לקיים ביום שלישי, היום בו ינאם ראש הממשלה בפני עצרת האו"ם, דיון מיוחד שיעסוק במה שמגדיר פקיד אמריקני בכיר "ההתנהלות הקלוקלת של הגופים השונים של הארגון".

הפקיד האמריקני הבכיר סיפר לנו כי אחד הסעיפים המרכזיים על סדר יומו של סגן הנשיא יהיה העיסוק במועצת זכויות האדם של האו"ם וביחסה החד צדדי לישראל.

לדבריו, "סגן הנשיא מתכוון לקרוא במהלך הדיון לשינוי השיח כלפי ישראל - ובעיקר לאיים שארה"ב תצטרך לנקוט בצעדים בלתי נעימים - אם יימשך העיסוק האינטנסיבי אך ורק במדינת ישראל, בעוד נושאי זכויות האדם במקומות אחרים מקופחים לגמרי".

נכון להיום, בכל כינוס של מועצת זכויות האדם, חייב להתקיים דיון העוסק בהפרת זכויות האדם מצידה של ישראל. החלטה ברוח זה התקבלה בעבר ומיושמת ללא עוררין. הדיפלומטיה הישראלית נאבבקת בנושא זמן רב - וכעת תזכה לרוח גבית משמעותית מצידו של סגן הנשיא.

גורם מדיני אמר לערוץ 7 כי "מדובר בעוד צעד משמעותי ביותר של ארה"ב שממשיך את הקו שמובילה ישראל לשינוי השיח כלפיה באו"ם. להבנתנו סגן הנשיא יבהיר שם שהם לא יסבלו יחס עוין ואובססיבי כלפי ישראל".

עם זאת, חשוב לציין שלא מדובר בדיון שיש לו משמעויות מעשיות בשטח, אלא באירוע בעל מימד הצהרתי בלבד.