המקובל נגד תחרות מלכות היופי

"במדינה מתקדמת כישראל המתיימרת להיות שוויונית – לא הגיוני שעדיין מתקיימת תחרות ארכאית ומבזה כתחרות מלכת היופי", טען המקובל

מיכל לוי , כ"ו באלול תשע"ז

תחרות מלכות היופי
תחרות מלכות היופי
צילום: אייסטוק

המקובל הרב נתנאל שריקי תקף אמש בדרשתו השבועית את תחרות מלכות היופי השנתית שההרשמה להשתתפות בה נפתחה לאחרונה וטען כי היא מבזה את המין הנשי.

"הגיעה אלי אישה שסיפרה לי שביתה בדיכאון עמוק עקב אי קבלתה לטקס תחרות מלכת היופי בשל אי עמידתה בתנאי התחרות", סיפר הרב שדבריו צוטטו באתר 'בחדרי חרדים'.

"לתדהמתי הבנתי לראשונה שתחרות מלכת היופי שהפכה לאירוע לאומי מעודדת ילדות צעירות לשאוף להיות יפות בעוד החיים פורשים בפניהן אפשרויות רבות ואינסופיות. האדרת היופי והנתונים הפיסיים של האישה בישראל של שנת 2017 זה דבר מגוחך.

לדבריו, מדובר בתחרות הפוגעת בנשים. "כיצד ניתן לשאוף לשוויון מגדרי במדינה שמאדירה את הסגידה לנתונים הפיסיים של ילדות צעירות? כיצד ניתן לצפות מבנות צעירות לשאוף להישגים משמעותיים מלבד יופי, גובה ורוחב כשיש מערכת משומנת כזו שמעודדת אותן להעמיד עצמן ל?משפט היופי"? האדרת היופי והנתונים הפיסיים של האישה זה הדבר שהכי פוגע בה.

"במדינה מתקדמת כישראל המתיימרת להיות שוויונית, לא הגיוני שעדיין מתקיימת תחרות ארכאית ומבזה כתחרות מלכת היופי – בנות – תשאפו ליותר כי אתן יכולות לעשות הכל. אני קורא לכן, בנות ישראל: הדירו רגליכן מתחרות זו", הוסיף.