גליק זועם: "יריקה בפרצוף"

המדינה הודיעה לבג"ץ כי תמשיך לקבוע מועדים לעליית חברי כנסת להר הבית. ח"כ יהודה גליק: אמשיך להיאבק עד להשבת הצדק והחוק על כנו.

חזקי ברוך , כ"ח באלול תשע"ז

ח"כ יהודה גליק
ח"כ יהודה גליק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד) הגיב הערב (שלישי) בחריפות לתשובת המדינה שהועברה לבג''ץ בעקבות העתירה שהגיש גליק נגד האיסור על ח"כים ושרים לעלות להר הבית.

מתשובת המדינה עולה כי בעתיד ייקבעו מועדים ספציפיים שרק בהם יוכלו חברי כנסת לעלות אל ההר.

"הפיילוט הנצחי שבמסגרתו יקבעו מועדים נוספים, לא ידועים, לעליית ח''כים להר הבית, על מנת 'לזרוק עצם' לחברי הכנסת בתקווה שיתרצו בכך הוא יריקה בפרצופם של חברי הכנסת, בחסינותם ובדתם", הגיב גליק.

לדבריו, ''מעולם לא קרה שהר הבית היה פתוח לכל דורש ורק לחברי כנסת הודבקה תווית של מצורעים שאינם יכולים לעשות זאת, גם לא במקרה שהביאה המדינה כראיה בתשובתה.

''אני מתמלא צער על כך שגם בחגים הבאים עלינו לטובה אצטרך להתחנן על מנת שיותר לי לקיים את מצוות העליה לרגל להר בית ה'. אמשיך להיאבק עד להשבת הצדק והחוק על כנו", הבהיר חבר הכנסת גליק.

עו"ד אביעד ויסולי המייצג את ח''כ גליק בעתירה, אמר כי "תשובת המדינה מזלזלת בבית המשפט וחסרת כל בסיס ענייני ומשפטי. גם בהר הבית חלים חוקי המדינה, ריבונותה ועקרונות של זכויות אדם ואזרח. ניפגש בבית המשפט''.