לא יסתמו לה את הפה

השרה רגב שלא הוזמנה לנאום בטקס פרסי אופיר, נאמה בשידור חי בפייסבוק שלה. "הציבור הישראלי לא יממן סרטים שמכפישים את המדינה שלנו".

יוני קמפינסקי , כ"ח באלול תשע"ז

מירי רגב
מירי רגב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שרת התרבות מירי רגב (הליכוד) נאמה הערב (שלישי) בשידור חי בדף הפייסבוק שלה, במקביל לטקס פרסי אופיר המתקיים הערב.

כזכור, מארגני הטקס סירבו לאפשר לרגב לנאום בו, ורגב החליטה שלא להגיע לטקס אלא לשאת את נאומה בדף הפייסבוק שלה.

''התחלתם בהדרה שלי מהטקס, במילים יפות החלטתם שקולי - שמייצג את רוב הציבור הישראלי - לא יישמע. זה לא עבר חלק כמו שציפיתם, אז עברתם לשיח של הסתה ושל דם. עוד ניסיון זול ושקרי, להסיט את הדיון מהאחריות שלכם, על הדרך הפוגענית והמסיתה שאתם מציגים את חיילי צה"ל בעולם", אמרה רגב בנאומה.

''תלמדו להקשיב לדעה שונה משלכם, כזו שמבקרת אתכם. אין יותר לגיטימי מכך, שהציבור הישראלי, לא יממן סרטים שמכפישים את מדינתו. אם מישהו משרת אג'נדה או 'עושה פוליטיקה' כבר עשרות שנים, זה דווקא אתם: קומץ יוצרים שמשתמש בכספי הציבור, על מנת להביא למסכים אג'נדה פוליטית, עם השקפה מאוד מסוימת''.

רגב סיפרה כי ''יוצרים רבים אומרים לי בשנה האחרונה שהם מפחדים בכלל להציע תסריט שונה, ברור להם שהם לא יזכו לתמיכה. המצב הזה לא יימשך וההתבטאויות המסיתות שלכם, לא יעזרו לכם", הבהירה.

רגב השיבה לאמני השמאל שתקפו אותה, ''כשאתה מוש דנון מסביר הבוקר את החלטתכם המבישה בנימוק: 'אם אני מזמין אותך לחתונה שלי אל תגיעי ותגידי לי שהבגדים שלי לא יפים והכלה מכוערת', באמירה הזו חשפת את תמצית תפיסת העולם שלכם: החתונה הזו היא לא שלך. היא של כולנו.

''בחרת לא להזמין את הכלה היא מדינת ישראל שאני מייצגת אותה ותומכת בטקס החתונה שלך ב-400 אלף שקלים. נח לכם להשתמש בכספי התמיכה הציבורית להפקת החתונה, לחלק בה פרסים מהכסף של הכלה מבלי להזמין אותה! אני יודעת שהכלה תמיד היתה מבחינתכם רק קישוט דקורטיבי בחתונה הזאת. העידן הזה נגמר. אתם לא בעלי הבית של התקציב הציבורי. אין חתונה במעמד צד אחד''.

שרת התרבות ציינה כי זו סיבה נוספת מדוע הקימה ועדה שתבחן האם התקצוב הממשלתי דרך קרנות הקולנוע הוא שיוויוני והוגן. ''הסכם הקולנוע הנוכחי מסתיים בשנה הקרובה,ואני מבטיחה כאן שהסכם הקולנוע שהיה הוא לא מה שיהיה''.

רגב הודתה לשני האחים לאון ומשה אדרי שמחו על הדרתה של רגב מטקס פרסי אופיר. ''אני מודה לכם לאון ומשה, על האמירה הברורה שלכם בימים האחרונים, היא תרמה רבות לקולנוע הישראלי והצטרפה לתרומה הענקית שלכם לתעשיית הקולנוע לאורך השנים. כמעט בלתי אפשרי לדבר על קולנוע ישראלי בלי לאון ומשה אדרי.

''לכל אלו שהשמיצו והכפישו אתכם בימים האחרונים, אלו שירקו לבור שהם שותים ממנו, אני מציעה לעשות חשבון נפש ולהתנצל. אני אמשיך בדרכי לקדם את עולם התרבות והקולנוע הישראלי למען החברה הישראלית ולתפארת מדינת ישראל", כך רגב.