שלמה נאמן:
לא מתכוון להתנצל

ראש מועצת גוש עציון מגיב להחלטת ליברמן לנתק את הקשר עימו, בעקבות השתלחותו של נאמן באנשי המנהל האזרחי.

עדו בן פורת , כ"ט באלול תשע"ז

ליברמן ונאמן, השבוע
ליברמן ונאמן, השבוע
צילום: ללא קרדיט

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, מגיב היום (רביעי) להנחיית שר הביטחון אביגדור ליברמן ולפיה אנשי משרד הביטחון והמנהל האזרחי ינתקו את הקשר עם נאמן בעקבות השתלחותו במנהל האזרחי.

"אין בכוונתי להתנצל על פועלי למען יישובי גוש עציון, שכל כך נדרש בשל מחדלי המדינה", אומר נאמן. ''החזקת חלוצי ההתיישבות בבחינת 'עבריינים' היא היא המחדל; ההגדרה המלאכותית של המאחזים כלא חוקיים במשך עשרות בשנים היא הכישלון המתמשך של המדינה''.

לדבריו, ''עצם העובדה שהפקיד המטפל באזרח ישראלי ביו"ש הינו לובש מדים היא אנומליה שיש לתקן על ידי החלת הריבונות על שטחי מולדת".

עוד הוסיף נאמן, "אמשיך לקדם את הסדרת כלל ההתיישבות ולהילחם על כך שממשלת ישראל תתן פיתרון ומענה לכל משפחה שעלתה לקרקע ליישב את ארץ ישראל.

"אין לי ספק ששר הביטחון יבין שלא יעלה הדעת שפקידי מדינה יתעלמו מציבור שלם של אלפי מתיישבים בשל חשבונות כאלה ואחרים ונחזור לעבודה תקינה במהרה לטובת כלל ההתיישבות והתושבים. כולי תקווה ששר הביטחון יצעד בראש מחנה המסדירים והבונים''.

ראש מועצת גוש עציון ביקש גם לשלוח לליברמן ''ברכה נאמנה שיצליח במשימתו החשובה של שמירה על ביטחון ישראל, על אדמות הלאום, ועל ההתיישבות".

אביגדור ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כאמור, שר הביטחון ליברמן שזועם על השתלחות של אישי ציבורי באנשי המנהל האזרחי ובעובדי משרד הביטחון, הורה לאנשיו לנתק מגע עם ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן.

"מי שמדבר סרה בעובדי מערכת הביטחון לא נהיה איתו בקשר, וזה כולל את ראש המועצה שלי בגוש עציון, שלמה נאמן", אמר ליברמן בראיון לעיתון מקור ראשון.

"אחרי שהתבטא בעניין שדה־בעז ונתיב־האבות הוריתי לאנשי המשרד לנתק איתו קשר. לא אסבול השתלחויות של אנשי ציבור בחיילים ובעובדי משרד הביטחון. כל חבר כנסת, כל שר, כל ראש מועצה שמשתלח בעובדי משרד הביטחון, פשוט מנתקים איתו קשר. לא עונים לטלפונים ולא מקבלים לפגישה. כלום", הוסיף שר הביטחון.

לפני כשבועיים, נזכיר, ערך שלמה נאמן סיור לכתבים בשדה בועז על רקע כוונת המנהל האזרחי להרוס ארבעה מבנים שהוקמו ביישוב בניגוד לחוק.

"מי שעבריין פה זה המנהל האזרחי, מי שעבריין פה זו המדינה, אין מצב שיש לך נכס לאומי, אדמות מדינה 100 אחוז, לא סקר ולא שמקר... אלא מה? הקריטריונים לקביעה שאלו אדמות מדינה משתנים בכל חודשיים'', אמר נאמן בתיעוד שפורסם בערוץ 7.

לדברי נאמן, ''לא מדובר בפקיד שמאלני עם אג'נדה, אלא הוא מפחד לקבוע מסקנות שיבזו אותו אצל יועמ"ש איו"ש כי עוד שלושה חודשים ישנו את הקריטריונים, כי אף אחד לא יודע מה החוק, אף אחד לא קובע מה החוק פה ושל מי האדמה הזו, זה משתנה כל יומיים כי המדינה לא קובעת שיש פה חוקים.

''במציאות הזאת, חובתה של המדינה היא לקחת את אדמות המדינה שלה ולפקח עליהן, כמו שהיא מפקחת על כך שפדופיל לא יהיה גננת ושרופא מתחזה לא יהיה רופא בבית חולים. המדינה עבריינית, היא מפקירה רכוש של המדינה, מפקירה את אדמות המדינה בידי פורעים'', האשים ראש המועצה.