אלי ישי: ממלא מצברים ויוצא למערכה

בראיון לערוץ 7 מסביר יו"ר מפלגת יחד איך אפשר לעקוף את בג"ץ ולהוציא את המסתננים מישראל, וקורא להפסיק את ההתכתשות על שמירת השבת.

אלירן אהרון , כ"ט באלול תשע"ז

יו"ר מפלגת יחד, השר לשעבר אלי ישי, תוקף את ממשלת נתניהו ואת שר הפנים אריה דרעי, שלדבריו לא פועל מספיק להוצאת המסתננים מדרום תל אביב, ומסביר כיצד ניתן 'לעקוף' את פסיקת בג"ץ.

''הממשלה לא עושה כמעט כלום בעניין המסתננים, רק מדברת. אין דבקות במטרה. כשהייתי שר הפנים נאבקנו ונלחמנו - גם בניית גדר, גם מתקני שהייה וגם חקיקה", אומר ישי בראיון לערוץ 7.

לדבריו, בג''ץ ימשיך לכבול את ידי הממשלה אך ניתן לעקוף אותו. '''בתחבולות תעשה לך מלחמה'. בג''ץ פסק שאי אפשר לכלוא אותם ליותר מחודשיים במתקן חולות, אז אני הייתי הופך את מתקן חולות לעיר קרוואנים, עם אוהלים כמו בסיס צבאי, להבדיל.

''מכניס לשם לפחות עשרת אלפים מסתננים, שולל את אישורי העבודה שלהם, ואני מבטיח לך שבתוך תקופה קצרה הם יעזבו את הארץ''.

ישי מעיד כי בתקופת כהונתו כשר הפנים, עזבו למעלה מעשרת אלפים מסתננים את ישראל, ורובם עזבו מרצון. ''ביקרתי בשדה התעופה, הם לחצו ידיים, אמרו 'תודה רבה' ועזבו את ישראל מרצונם. אם לא יהיה להם מקומות עבודה הם יעזבו. תוך שנה שנתיים אפשר להוציא את כולם''.

יו"ר מפלגת יחד מדגיש כי ''בלי תעוזה ובלי נחישות זה לא יקרה. מי שחושש מכותרות לא יעשה שום דבר. צריך להסתכל בעיניים לתושבי דרום תל אביב ולעשות דברים אמיתיים. עשינו ברוך ה' בעבר ומי שעם תעוזה יצליח להוציא בתוך שנה-שנתיים את כל המסתננים מישראל''.

די לנגוס בסטטוס קוו

אלי ישי מתייחס גם לדיונים בבג''ץ על משחקי הכדורגל בשבת. נזכיר כי התנועה למדינה יהודית עתרה לבג''ץ בדרישה להפסיק את קיום המשחקים שנעשים בניגוד לחוק 'שעות עבודה ומנוחה'. השופטים מכריחים את המדינה לאשר את קיום המשחקים בשבת על ידי חתימת שר העבודה או להפסיקם לאלתר.

''צריך לשמור על הססטוס קוו ולא לנגוס בו, אנחנו מדינה יהודית. הממשלה מתנגדת לתחבורה ציבורית לשבת ובג''ץ דחה את העתירה בנושא וזה מבורך. לגבי כדורגל ברגע - כשבית משפט אמר שאי אפשר בלי היתר, אין טעם שהממשלה תכפה בניגוד לרוב העם.

''אני חושב שהדבר הנכון זה להעביר את המשחקים ליום ראשון, רוב העם יהיה מרוצה", מציין ישי, ''לא כל דבר צריך להיות במאבק ובמלחמה. בהידברות אפשר להגיע לגשר בין הציבורי הדתי והלא דתי''.

לא בונים מספיק

יו"ר מפלגת יחד מותח ביקורת על הממשלה שלדבריו לא בונה מספיק ביהודה ושומרון, ואומר הקפאת הבנייה בירושלים נמשכת גם היום.

"אני מאוד מצר על כך, לא היתה ממשלה ימנית כמו הממשלה הזו, ממשל טראמפ אוהד מאוד ויש פה הזדמנות לבנות", מציין ישי.

"ההקפאה בירושלים ממשיכה וביו"ש יש טפטופים, הממשלה צריכה לעשות יותר בנושא הבנייה, יש הזדמנות גדולה לבנות עוד רבבות יחידות דיור ביהודה ושומרון'', הוא מדגיש.

כאשר נשאל על תוכניותיו הפוליטיות משיב ישי בצורה ברורה, ''אני ממלא מצברים ויוצא למערכה בעזרת ה'".