זעם במועצת יש"ע על ליברמן

ראשי ההתיישבות זועמים על החלטת השר ליברמן לנתק קשר עם ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן. "נוקט בדרך של BDS, לצאת למתקפה".

חזקי ברוך , כ"ט באלול תשע"ז

מחרים את שלמה נאמן. ליברמן
מחרים את שלמה נאמן. ליברמן
Yonatan Sindel/Flash 90

ראשי הרשויות ביהודה ושומרון תוקפים בחריפות את הנחיית שר הביטחון אביגדור ליברמן ולפיה אנשי משרד הביטחון והמנהל האזרחי ינתקו את הקשר עם ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן בעקבות השתלחותו במנהל האזרחי.

גורמים במועצת יש"ע אמרו לערוץ 7 כי "יש לצאת למתקפה" נגד ליברמן בעקבות החלטתו. ''אם הוא לא יחזור בו יש לנתק את הקשר עם שר הביטחון״.

״מדובר בהודעה חמורה ובוטה גם אם אין הסכמה על הדברים של נאמן וחוסר נוחות מהסגנון. אין מצב ששר ביטחון מחרים ראש רשות, זה לא מקובל", אמרו ראשי הרשויות והוסיפו כי ''ליברמן נוקט בדרך של BDS".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים, ראש עיריית אריאל אלי שבירו וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר, מסרו לערוץ 7 כי ''מדובר באמירה לא דמוקרטית ולא חוקית ואיננה יכולה להתקבל במדינה מתוקנת.

''אנחנו עומדים כחומה בצורה לצידו של ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן. לא נקבל איומים כלפי נבחר ציבור. בוודאי לא כזה המייצג ציבור של עשרות אלפי אזרחים במדינת ישראל. מבלי להיכנס לוויכוח על השאלה האם המנהל האזרחי עושה את עבודתו כיאות או לא. יידע כל גוף ציבורי בישראל כי הוא לא חף מביקורת ויהיה עליו להתמודד עמה ולא לברוח לדמגוגיות ואיומים", הוסיפו ראשי המועצות.

מוחרם. שלמה נאמן
צילום: גרשון אלינסון. פלאש 90

מוקדם יותר היום הגיב ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, להנחיית שר הביטחון.

"אין בכוונתי להתנצל על פועלי למען יישובי גוש עציון, שכל כך נדרש בשל מחדלי המדינה", אמר נאמן. ''החזקת חלוצי ההתיישבות בבחינת 'עבריינים' היא היא המחדל; ההגדרה המלאכותית של המאחזים כלא חוקיים במשך עשרות בשנים היא הכישלון המתמשך של המדינה''.

לדבריו, ''עצם העובדה שהפקיד המטפל באזרח ישראלי ביו"ש הינו לובש מדים היא אנומליה שיש לתקן על ידי החלת הריבונות על שטחי מולדת".

עוד הוסיף נאמן, "אמשיך לקדם את הסדרת כלל ההתיישבות ולהילחם על כך שממשלת ישראל תתן פיתרון ומענה לכל משפחה שעלתה לקרקע ליישב את ארץ ישראל.

"אין לי ספק ששר הביטחון יבין שלא יעלה הדעת שפקידי מדינה יתעלמו מציבור שלם של אלפי מתיישבים בשל חשבונות כאלה ואחרים ונחזור לעבודה תקינה במהרה לטובת כלל ההתיישבות והתושבים. כולי תקווה ששר הביטחון יצעד בראש מחנה המסדירים והבונים''.

ראש מועצת גוש עציון ביקש גם לשלוח לליברמן ''ברכה נאמנה שיצליח במשימתו החשובה של שמירה על ביטחון ישראל, על אדמות הלאום, ועל ההתיישבות".