חזן: מוחמד בכרי הוא בוגד

"המעשה של הבמאי הבוגד הוא כה חמור, שהוא מהיחידים שהחוק הישראלי גוזר עליהם גזר דין מוות", אמר ח"כ חזן בעקבות דברי בכרי.

שלמה פיוטרקובסקי , ד' בתשרי תשע"ח

אורן חזן
אורן חזן
צילום: יוני קמפינסקי

ח"כ אורן חזן (ליכוד) התייחס בצהריים (ראשון) להשתתפותו של השחקן והבמאי הערבי ישראלי מוחמד בכרי ב"שבוע פלסטין" בלבנון, ולדברים שאמר שם נגד מדינת ישראל.

"קשריו של הבמאי מוחמד עם החיזבאללה שנחשפו הלילה מובילים למסקנה אחת - מוחמד בכרי הוא בוגד ועליו להישפט בגין כך על סעיף של בגידה ולהיכנס מאחורי הסורגים ל- 20 השנים הקרובות", קובע חזן.

"לצערי הפעם לא מדובר בסרט בו הוא השתתף, אלא במציאות קשה ובוגדנית נגד המדינה שבה הוא מככב בתפקיד הכוכב הראשי", הוסיף.

לדבריו, "אוסף העבירות הביטחוניות שעליהן עבר, החל מביקור במדינת אויב, דברי ההסתה שלו וכן קשריו עם ארגון הטרור הרצחני החיזבאללה לא מותירים מקום לספק ופרשנות - על המשטרה לעצור אותו מיד עם נחיתתו בארץ ועל מערכת המשפט להעמידו לדין".

חזן ציין, "המעשה של הבמאי הבוגד הוא כה חמור, שהוא מהיחידים שהחוק הישראלי גוזר עליהם גזר דין מוות בבית משפט אזרחי ולא צבאי. ע"פ הנראה לעין קיים חשש כבד כי בכרי עבר עבירת בגידה במדינת ישראל ואם יורשע בכך העונש על העבירה הוא מוות!".

במקביל דורש ח"כ חזן משר הפנים אריה דרעי לשלול את אזרחותו וכן אם לא ימצאו ראיות מספקות להרשיעו בדין, מאחר וישראל היא מדינת חוק, אזי לגרש אותו ממדינת ישראל. "מי שאומר שנורמליזציה עם האויב הציוני היא בגידה - לא יכול להמשיך להחזיק בת"ז כחולה!".

עוד מסר ח"כ חזן כי הוא בדרכו לתחנת המשטרה שם יגיש תלונה בגין בגידה ושיתוף פעולה עם האויב: "תלונה בנושא מוגשת למשטרה כדי לא להשאיר זאת לפרשנות משפטית של שום גורם. מהלך זה יבטיח חקירת משטרה שתביא לסיום הסאגה שאזרחים ישראלים פועלים נגד המדינה שלהם. התלונה שלי היא בגין בגידה ושיתוף פעולה עם האויב".