מכבי נתניה נגד אוהדיה: "פשיסטים"

רימון העשן שעיכב אמש את פתיחת המשחק נגד אשדוד עלול לעלות לעולה החדשה ביוקר. בעליה תקף את האוהדים, "יש גבולות שלא חוצים"

נרי וייס , ד' בתשרי תשע"ח

רימון עשן
רימון עשן
צילום: משטרת ישראל

"ההודעה הזו מיועדת לכל אוהדי מכבי נתניה: שעד היום ישבו בצד במקרה הטוב וגינו בפייסבוק במקרה העוד יותר טוב", כך פתח היום (ראשון) אייל סגל, בעלי מועדון הכדורגל של מכבי נתניה פוסט בדף הפייסבוק שלו נגד מעשי אוהדי קבוצתו.

סגל החליט להרים את הכפפה נגד תופעת רימוני העשן ביציעי אוהדי קבוצתו, כשהשיא היה אמש במשחק הכדורגל במסגרת המחזור החמישי של ליגת העל נגד מ.ס אשדוד. רימון עשן שנפתח ביציע אוהדיו עיכב את שריקת הפתיחה במשחק בו התארחה נתניה אצל האשדודים, במה שעשוי לעלות לקבוצה ביוקר כשאלה צפויים לעמוד לדין בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

לדברי סגל, זו אינה הפעם הראשונה בה אוהדי קבוצתו מזיקים לקבוצה ולאוהדים שמסביב עם רימוני עשן. לטענת סגל היו מי שראו את ההתנהגויות הללו כבר במשחקים בעונה שעברה ולא עשו דבר. "לכל אלו שבמשחק בעונה שעברה נגד הפועל ר"ג ראו היטב מי זרק את רימוני העשן הגנובים מצה"ל ולא עשו דבר במקרה הטוב ועודדו אותם במקרה העוד יותר טוב, ולאלו שראו היטב מי זרק את רימוני העשן הגנובים מצה"ל במשחק העליה ולא עשו דבר במקרה הטוב ועודדו אותם במקרה העוד יותר טוב".

עוד ממשיך סגל, "ההודעה מיועדת גם לאלו שישבו ליד זורקי הרימונים אתמול ולא עשו דבר ולעוד רבים וטובים שחושבים שלגנוב רימונים מהצבא ולפתוח אותם ביציע, כנגד החוק מצד אחד, כנגד תקנון ההתאחדות שגורר עונשים מצד שני וכנגד הקהל שלא חובב "עשן אפור" בריאותיו מצד שלישי זה מעשה לגיטימי".

"עד היום קיוויתי שכל אוהדי מכבי נתניה שותפים לדרך חדשה שתחזיר את הצהוב שחור לקדמת ליגת העל. מתברר שיש כאלו שמנסים לחבל בכל דרך אפשרית והאחרים עומדים מנגד. מכיוון שזה המצב נכון לרגע זה, מכבי נתניה תעביר לטיפול משטרת ישראל ורשויות החוק את כל המידע (עד עכשיו מועט מאוד) שברשותה על מנת למגר את התופעה ותדרוש מאותם גורמים לפעול ביד קשה נגד מפירי החוק, על הנזקים הישירים והעקיפים ויגרמו לכל הפוטנציאלים לחשוש שבעתיים ממעשה פלילי דומה".

"יש גבולות שלא חוצים ורימוני עשן ביציע זה גבול שנחצה פעם אחרי פעם וחייבים כולנו יחד להוציא את הידיים מהכיסים ולפעול נגד הפשיסטים שמחבלים במועדון" כתב סגל בחשבון הפייסבוק שלו.

אחרי בית"ר ירושלים, גם מכבי נתניה נלחמת ביד קשה באלימות שביציע אוהדיה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il