החלה מחאת השחקנים נגד דולנד טראמפ

אחרי שהתבטא נגד שחקני אלופת ה-NBA ושחקני הפוטבול במדינה, במשחק שפתח את המחזור השלישי בליגת ה-NFL מחאו שחקני הפוטבול נגד הנשיא

נרי וייס , ד' בתשרי תשע"ח

שחקני ג'קסנוויל היום. המחאה החלה
שחקני ג'קסנוויל היום. המחאה החלה
צילום: רויטרס

אחרי שדרש לפטר את שחקני ליגת ה-NFL, ליגת הפוטבול המקצועית בארצות הברית, הגיעה המחאה הגדולה.

הנשיא טראמפ שמנהל מלחמת איומים עם נשיא צפון קוריאה, מנהל בימים האחרונים מלחמה לא פחות קריטית עבורו - עם ספורטאי מדינתו.

לאחר הסערה שעורר עם ביטול הטקס המסורתי של אלופת ה-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם, גולדן סטייט ווריורס, הכניס עצמו טראמפ גם לסערה מול שחקני הפוטבול המקצועניים במדינה. לאחר שמספר שחקנים שחומי עור בחרו לכרוע ברך בזמן נגינת ההמנון האמריקאי כמחאה על אוזלת יד בטיפול בהם וההרגשה כי היד קלה על ההדק מולם, בחר טראמפ לתקוף את הספורטאים ואמר כי אלה מתנהגים בחוסר כבוד ובזילזול לדגל ולמדינה.

הנשיא טראמפ בחר לפנות לאוהדי ה-NFL וקרא להחרים את משחקי הליגה המקצוענית "עד שהשחקנים יפסיקו להתנהג בחוסר כבוד לדגל שלנו ולמדינה, אתם תראו שהשינוי יקרה במהרה. לפטר או להשעות!".

אחרי שקיבל רבבות מסרים משחקני הכדורסל הטובים בעולם על יחסיו לשחומי העור, גם שחקני הפוטבול האמריקאיים לא נותרו חייבים ובמשחק שפתח היום (ראשון) את המחזור השלישי של ליגת ה-NFL, נענה טראמפ במחאה גדולה מצידם של שחקני בולטימור וג'קסונוויל.

רגע לפני המשחק בין שתי הקבוצות שהתקיים בלונדון, כרעו שחקני שתי הקבוצות ברך ושילבו זרועות בזמן נגינת ההמנון, המעשים עליהם מתח ביקורת חריפה טראמפ. אם זה לא מספיק, אזי שלאחר מכן, בהמנון הבריטי, כל השחקנים עמדו.

טראמפ לא נותר חייב וצייץ בחשבון הטוויטר שלו ש"כמות הצופים ב-NFL והרייטינג נמצאים בצניחה. גם בגלל משחקים משעממים, אבל רבים נשארים בבית בגלל שהם אוהבים את המדינה שלנו. הליגה צריכה לתמוך בארה"ב".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il