ירושלים: נמנעה פעילות במימון פלסטיני

השר גלעד ארדן הורה לאסור קיום פעילות שתוכננה להתבצע ברובע המוסלמי בירושלים במימון הרשות הפלסטינית.

רעות הדר , ה' בתשרי תשע"ח

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השר לבטחון הפנים ארדן הורה בצו על איסור לקיים פעילות שתוכננה להתקיים הערב (שני) ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים, במסגרתה היה מתוכנן להתקיים משחק בין קבוצת בורג' אל-לקלק, שמאמנה לשעבר מרצה עונש מאסר על מעשי חבלה מטעם ארגון חמאס, לבין קבוצה של מוסלמים בריטיים.

בנוסף, היו צפויים להינשא במהלך האירוע נאומים על ידי בכירי הרשות הפלסטינית.

על בסיס מידע שהגיע למשטרת ירושלים, הרשות יזמה וארגנה את האירוע באמצעות נציגים בכירים מטעמה.

הצו הורה שלא לקיים את הפעילות בהתאם לחוק אשר אוסר על הרשות הפלסטינית לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

בעקבות הוצאת הצו והנחיית השר ארדן, שוטרי משטרת ירושלים הגיעו למקום האירוע המיועד ומסרו את צו הסגירה לבעלי המקום, ווידאו כי האירוע אינו מתקיים.

בשנתיים האחרונות, הוצאו על ידי השר לביטחון הפנים מספר צווים כנגד קיום אירועים או הפעלת נציגויות מטעם הרשות הפלסטינית בשטחיה הריבוניים של מדינת ישראל. בין היתר, האריך השר את הצו המורה על סגירתו של בניין האוריינט האוס, ששימש בעבר את מוסדות הרשות, ומנע קיומם של אירועים נוספים.

השר ארדן אמר הערב כי "הרשות הפלסטינית ממשיכה כל העת לחתור תחת ריבונותה של מדינת ישראל בירושלים, באמצעות קיום פעילויות מטעמה ובמימונה, וזאת בניגוד להתחייבויות שהרשות קיבלה על עצמה במסגרת הסכמים בעבר. אמשיך לפעול בתקיפות כדי למנוע כל דריסת רגל שלטונית של הפלסטינים בירושלים".