נבחרת ישראל תשחק בשבת?

המאבק בין פיב"א להנהלת היורוליג ממשיך. על פי נוסח פשרה: משחקי נבחרות הכדורסל במוקדמות אליפות העולם 2019 יתקיימו בימי שבת

נרי וייס , ה' בתשרי תשע"ח

ישחקו בשבת? נבחרת הכדורסל של ישראל
ישחקו בשבת? נבחרת הכדורסל של ישראל
צילום: איגוד הכדורסל

אחרי המאבק על השבת של שחקני הכדורגל והאוהדים, האם דווקא נבחרת הכדורסל של ישראל תיאלץ לשחק בשבת ולארח משחקים במסגרת מוקדמות אליפות העולם 2019 בזמן השבת?

מהצעת פשרה במאבק בין פיב"א, ארגון הכדורסל האירופי להנהלת היורוליג עולה כי הנבחרות הלאומיות, בהן נבחרת ישראל יקיימו את משחקיהן הבינלאומיים במסגרת מוקדמות אליפות העולם 2019 בין היתר ביום הקדוש, יום השבת.

על פי הצעת הפשרה אותה הגישו בארגון הכדורסל האירופי, משחקי היורוליג שאמורים היו להתקיים במהלך ימי חמישי יוזזו לימי שלישי, ומשחקי הנבחרות יתקיימו בימי שישי, ראשון ושני.

כזכור, המאבק בין ארגון הכדורסל האירופי להנהלת היורוליג נסוב סביב רצונה של פיב"א לקיים לראשונה את משחקי מוקדמות אליפות העולם בכדורסל נבחרות בזמן העונה הרגילה, כשלמעשה יהיה זה בזמן שהליגות הרגילות ינוחו.

באם אכן יענו בנהלת היורוליג בחיוב להצעת הפשרה של פיב"א, תיאלץ הנבחרת הישראלית לקיים משחקים בזמן יום המנוחה, דבר המנוגד לחוק בישראל ויפגע בעשרות אלפי אוהדים דתיים ושומרי מסורת.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il